شنبه / ۱۳ مهر ۱۳۹۸ / ۰۹:۱۵
سرویس : خدمات بازرگانی و حمل و نقل
کد خبر : ۸۸۸۸۴
گزارشگر : ۳۵۱۶
دنیای اقتصاد
سرویس خدمات بازرگانی و حمل و نقل

مقصد جدید تخلیه کالاهای اساسی

قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که با توسعه بندر چابهار، تخلیه متوازن کالاهای اساسی در بنادر جنوبی اتفاق خواهد افتاد و بندر چابهار، مقصد تخلیه بخش عمده‌ای از کالاهای اساسی خواهد شد.حسین مدرس خیابانی اظهار کرد: بندر چابهار در حال تبدیل به یک بندر مهم تجاری است که در کنار سایر بنادر جنوبی وظیفه تخلیه و بارگیری کالاها را بر عهده بگیرد.

این حرکت نویدبخش رونق و جهش اقتصادی خوبی برای این بندر خواهد بود.قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت بنادر را جزو زیرساخت‌های مهم تجاری دانست که رونق تولید و حفظ اشتغال‌زایی هدف آنها است و ادامه داد: استاندار و مدیران ذی‌ربط نیز در تلاش هستند که این حرکت جدید برای بندر چابهار متوقف نشود.

 

مدرس خیابانی گفت: امیدواریم در آینده شاهد ترافیک سنگین بار در چابهار باشیم و ایستگاه آغازین برنامه‌هایی که برای توسعه محور شرق است، چابهار باشد.

 

وی درخصوص زیرساخت‌های این بندر نیز گفت: تلاش می‌کنیم سایر زیرساخت‌های این بندر به تبع پهلوگیری کشتی‌های کالاهای اساسی تامین شود که از جمله آنها مراکز نگهداری و انبار است که در این راستا استاندار در حال تدارک نهضت عظیم انبارسازی است و حتی مخازن روغن و کارخانجات روغن‌کشی و فرآوری نیز باید در اینجا استقرار یابد.

 

او با اشاره به اینکه حجم زیادی از تخلیه کالاهای اساسی در بندر امام خمینی و شهید رجایی انجام می‌شود، افزود: بندر چابهار اینجا می‌تواند نقش‌آفرینی کند. قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: فشار تحریمی و فضای محدودیت‌های بین‌المللی حرکت و سرعت پیشرفت را در منطقه چابهار بهبود می‌بخشد که از این فرصت باید استفاده کنیم.

 

مدرس خیابانی ادامه داد: بندر چابهار به لحاظ تجهیزات بندری، تخلیه و بارگیری و انبارها هیچ کمبود و کسری ندارد و تا حالا همه کشتی‌ها با سرعت قابل قبولی تخلیه شده و محموله بار به انبارها منتقل شده است‌.

 

او با اشاره به اینکه بندر چابهار تنها بندر اقیانوسی کشور است، اضافه کرد: این بندر می‌تواند دروازه آسیا و اسیای شرقی را باز کند و باید نقش مهم خود را در این زمینه ایفا کند.

(شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸) ۰۹:۱۵

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها