جمعه / ۵ مهر ۱۳۹۸ / ۱۶:۵۵
سرویس : صنایع دام، طیور، آبزیان و مکملهای غذایی
کد خبر : ۸۸۶۶۵
گزارشگر : ۳۵۱۶
سرویس صنایع دام، طیور، آبزیان و مکملهای غذایی

تمدید ممنوعیت برای صید ماهی خاویار خزر

خون میرزایی گفت: ممنوعیت برداشت ماهیان خاویار از دریای خزر تمدید شد.

نبی الله خون میرزایی رئیس سازمان شیلات کشور در رابطه با ممنوعیت برداشت ماهیان خاویاری از دریای خزر گفت: با بررسی‌های سالانه انجام شده از وضعیت ذخایر ماهیان خاویاری دریای خزر، دو کشور شرایط را نگران کننده تبیین کرده اند و موافقت کردیم تا ممنوعیت برداشت تجاری این ماهی از دریای خزر همچنان ادامه داشته باشد.
 
معاون وزیر جهاد کشاورزی بابیان اینکه وضع ماهی خاویار در دریای خزر مناسب نیست، افزود: بر این اساس با امضای تفاهم نامه‌ای میان سازمان شیلات ایران و روسیه مقرر شد تا ممنوعیت صید تجاری ماهیان خاویاری از دریای خزر ادامه یابد.
 
او ادامه داد: هر ساله شرایط ماهیان خاویاری در دریای خزر بررسی می‌شود و تا زمانیکه میزان این ماهیان به حد متناسب نرسد ممنوعیت صید تجاری ادامه می‌یابد.
 
خون میرزایی همچنین در خصوص مفاد دیگر سند همکاری که روز پنجشنبه میان سازمان شیلات ایران و روسیه به امضا رسید، اظهار داشت: موافقت نامه همکاری شیلاتی ایران و روسیه در سال ۷۵ بین دو کشور امضا شده و در سال ۷۶ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است. طبق این موافقت نامه باید سالانه کمیسیون مشترک شیلاتی دو بار تشکیل جلسه دهند که از سال ۹۵ این جلسات به صورت منظم انجام شده و امسال جلسه دهم برگزار شد.
 
او افزود: هیئت روسیه با تیم ایرانی جلسات مختلفی را داشتند و ظرفیت‌های دو کشور را برای همکاری‌های مشترک با هم به اشتراک گذاشتند.
 
خون میرزایی در رابطه مفاد تفاهم نامه خاطرنشان کرد: این تفاهم نامه در زمینه فرصت‌های همکاری شیلاتی در چهارچوب موافقت نامه سال ۷۵ امضا شد که در آن به افزایش همکاری‌های علمی و تحقیقاتی در دریای خزر و بررسی ذخایر عمیق منابع کمتر برداشت شده در دریای عمان در آب‌های فراسرزمینی اشاره شده است.
 
وی ادامه داد: دو طرف متعهد شدند موانع اجرایی موجود بر سر همکاری‌ها را بردارند و مواضع هم راستا برای کمیسیون کشور‌های حاشیه دریای خزر را تبیین کنند.
 
رئیس سازمان شیلات ایران با اشاره به جلسات بخش خصوصی با تیم روسیه اذعان داشت: بخش خصوصی ایران و تیم روسیه در جلساتی که در طی سه روز داشتند به افزایش سطح مبادلات تجاری تاکید دارند و ما حداکثر نیاز دو کشور را برای این تبادلات تجاری فراهم خواهیم کرد.
(جمعه ۵ مهر ۱۳۹۸) ۱۶:۵۵

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها