چهارشنبه / ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۷:۰۵
سرویس : فرآورده های گوشتی و پروتئینی
کد خبر : ۸۸۲۶۳
گزارشگر : ۳۵۵۱
باشگاه خبرنگاران
سرویس فرآورده های گوشتی و پروتئینی

افت یک هزار تومانی نرخ مرغ در بازار/افزایش تقاضا در ایام تاسوعا و عاشورا تاثیری در قیمت مرغ ندارد

یوسف خانی از افت یک هزار تومانی نرخ مرغ نسبت به ابتدای هفته در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده ۹ هزار و مرغ گرم ۱۳ هزار و ۶۰۰ تومان است.

مهدی یوسف خانی رئیس اتحادیه پرنده و ماهی از افت یک هزار تومانی نرخ مرغ نسبت به ابتدای هفته در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۹ هزار، مرغ آماده به طبخ توزیع به کشتارگاه ۱۲ هزار و ۶۰۰ و خرده فروشی ۱۳ هزار و ۶۰۰ تومان است.
وی افزود: با توجه به ازدیاد تقاضا برای خرید ران مرغ، قیمت هر کیلو ران مرغ با کمر و بدون کمر برابر با نرخ مرغ ۱۳ هزار و ۶۰۰ تومان است.
یوسف خانی با اشاره به نرخ سایر مشتقات در بازار گفت: هم اکنون قیمت هر کیلو سینه با کتف ۲۴ هزار، سینه بدون کتف ۲۵ هزار و فیله مرغ ۲۶ هزار تومان است.
رئیس اتحادیه پرنده و ماهی ازدیاد عرضه در برابر تقاضا را دلیل اصلی افت قیمت مرغ در بازار اعلام کرد و افزود: با توجه به تعطیلی کشتارگاه طی چند روز آینده و شرایط مساعد عرضه پیش بینی می‌شود که ازدیاد تقاضا تاثیری در افزایش قیمت مرغ برای ایام تاسوعا و عاشورا ندارد.
وی درباره تاثیر توزیع ۱۰ هزار تن مرغ منجمد در ایام محرم بر وضعیت بازار مرغ گرم بیان کرد: پشتیبانی امور دام با توزیع ۱۰ هزار تن مرغ منجمد با نرخ مصوب در ایام محرم در نظر دارد که بخشی از نیاز بازار را تامین کند که با این وجود تقاضا بر بازار مرغ گرم کاهش می‌یابد و همین امر از نوسانات مقطعی قیمت در بازار می‌کاهد.
یوسف خانی درباره آخرین وضعیت جوجه ریزی در واحد‌های مرغداری گفت: بنابر آمار در مرداد ۱۲۰ میلیون قطعه و شهریور به سبب افزایش قیمت جوجه یکروزه قدری کمتر جوجه ریزی شد که کاهش جوجه ریزی اثرات خود را در اواخر مهر بر افزایش قیمت مرغ در بازار می‌گذارد، اما به طور کلی کمبودی در تامین نیاز داخل وجود ندارد.
رئیس اتحادیه پرنده و ماهی ادامه داد: اگرچه وزارت صمت اعلام آمادگی برای واردات مرغ به منظور تنظیم بازار را کرده است، اما به سبب شرایط مساعد تولید و عرضه نیازی به واردات نداریم.
بازار تخم مرغ متعادل است/ نرخ هر شانه تخم مرغ ۱۵ هزار تومان
وی در بخش دیگر اظهارات خود بازار تخم مرغ را متعادل دانست و گفت: هم اکنون متوسط نرخ هر کیلو تخم مرغ در خرده فروشی‌ها ۷ هزار و ۵۰۰ معادل شانه‌ای ۱۵ هزار تومان است.
یوسف خانی در پایان تصریح کرد: اگرچه مرغداران نسبت به نرخ کنونی تخم مرغ در بازار معترضند، اما قیمت فعلی در بازار کاملا متعادل است و مرغداران تخم گذار و گوشتی اگر قیمت به ۲۰ هزار تومان برسد بازهم گلایه‌مند هستند.

(چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۸) ۱۷:۰۵

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها