یکشنبه / ۱۰ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۰:۰۴
سرویس : بازار پخش و توزیع مواد غذایی
کد خبر : ۸۸۱۵۷
گزارشگر : ۳۵۱۶
باشگاه خبرنگاران جوان
سرویس بازار پخش و توزیع مواد غذایی

کاهش ۲۰ درصدی قیمت برنج ایرانی در راه است/رکود و آرامش بازار اقلام اساسی در ایام محرم

حسنی گفت: با عرضه برنج نو از هفته های آینده در بازار پیش بینی می‌شود که قیمت برنج ۱۵ تا ۲۰ درصد کاهش یابد.

قاسمعلی حسنی دبیر کل بنکداران مواد غذایی ، درباره آخرین تحولات بازار اقلام اساسی اظهار کرد: با عرضه برنج نو  از هفته های آینده در بازار پیش بینی می‌شود که قیمت برنج ۱۵ تا ۲۰ درصد کاهش یابد.
 
وی با اشاره به اینکه بازار برنج خارجی در رکود و سکوت به سر می‌برد، افزود: با توجه به واردات و عرضه مناسب برنج خارجی جای هیچ گونه نگرانی مبنی بر نوسان قیمت در ایام محرم نیست.
 
حسنی درباره آخرین وضعیت بازار حبوبات گفت: با آغاز فصل برداشت و کاهش تقاضا برای خرید حبوبات، بازار از ثبات نسبی برخوردار است.
 
دبیر کل بنکداران مواد غذایی ادامه داد: با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و اختصاص ارز نیما به واردات، نرخ چای خارجی ۱۰۰ تا ۱۲۰ درصد در بازار افزایش یافته است که با وجود افزایش غیر منطقی قیمت، سازمان حمایت و ستاد تنظیم بازار باید وارد عمل شود و تکلیف مصرف کنندگان را مشخص کند.
 
بیشتر بخوانید: تشکیل وزارت بازرگانی در هاله‌ای از ابهام/ ملموس‌نبودن نتایج ارز ۴۲۰۰ تومانی در بازار عامل اصلی احیای وزارت بازرگانی است
 
حسنی با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه قند و شکر وجود ندارد، بیان کرد: هم اکنون قیمت شکر با نرخ مصوب در تمامی فروشگاه‌ها توزیع می‌شود و در صورت فراوانی شکر در انبارها، محدودیتی در توزیع قند وجود ندارد.
 
وی با اشاره به اینکه التهاب بازار شکر فروکش کرده است، افزود: با توجه به ذخایر شکر مانده در انبار‌ها و توزیع سهمیه‌ای دیگر خبری از نوسان قیمت محصول در بازار نیست که با استمرار توزیع شکر سهمیه‌ای هیچ گونه افزایش قیمت در بازار محرم متصور نیستیم.
 
دبیر کل بنکداران مواد غذایی نرخ دولتی هر بسته ۹۰۰ گرمی شکر را ۴ هزار و هر کیلو شکر فله را ۳ هزار و ۴۰۰ تومان اعلام کرد.
 
این مقام مسئول در پایان قیمت اقلام اساسی در ایام محرم را پیش بینی کرد و گفت: با توجه به کاهش قدرت خرید افراد، رکود و آرامش حاکم بر بازار و فراوانی جنس در انبار‌ها هیچ گونه تنش قیمت در ایام‌محرم را نخواهیم داشت.
(یکشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۸) ۱۰:۰۴

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها