شنبه / ۹ شهریور ۱۳۹۸ / ۰۸:۵۷
سرویس : صنایع دام، طیور، آبزیان و مکملهای غذایی
کد خبر : ۸۸۱۲۸
گزارشگر : ۳۵۵۱
مهر
سرویس صنایع دام، طیور، آبزیان و مکملهای غذایی

واگذاری مزارع پرورش ماهی خاویاری به سرمایه‌گذار در دزفول اجرا شد

طی آیینی به مناسبت هفته دولت و با حضور استاندار خوزستان، طرح واگذاری اسناد مزارع پرورش ماهیان خاویاری به سرمایه‌گذاران در دزفول اجرا شد.

طی آیینی با حضور استاندار خوزستان و جمعی از مسئولان محلی طرح واگذاری اسناد و شروع به کار عملیات ساخت استخرهای پروژه پرورش ماهیان خاویاری در دزفول اجرا شد.
۴۸ هکتار زمین به این طرح اختصاص داده شده است. این مجتمع دارای ۴۴ استخر تولید ‌گوشت ماهیان خاویاری و چهار واحد صنایع وابسته خواهد بود که پروانه داوطلبان بهره‌مندی از تمام استخرها نیز صادر شده و تعهدات لازم نیز از آنها اخذ شده است.
در آیین امروز به‌صورت نمادین به پنج نفر از سرمایه‌گذاران پروانه موقت واگذاری استخر توسط مسئولان داده شد.
کلنگ زنی این طرح طی دو سال گذشته انجام‌شده و در این مدت پیشرفت فیزیکی آن ۳۰ درصد بوده، زیرساخت‌های لازم اجرا و مجوزات لازم اخذ شده است. همچنین تفکیک زمین‌ها و اختصاص آب آن نیز صورت پذیرفته ضمن اینکه عملیات اجرایی آماده‌سازی این استخرها که از امروز آغاز شده ظرف ۶ ماه آینده با به‌کارگیری فنّاوری جدید به پایان خواهد رسید.
برخی صاحبان این استخرها ماهیان خریداری شده را طی چند سال گذشته در شهرهای شمالی پرورش داده‌اند که با آماده‌سازی استخرها آنها را به دزفول انتقال خواهند داد.
برآورد سهم دولت در احداث این مجتمع  ۶۰ میلیارد ریال است و هر سرمایه‌گذار برای احداث هر استخر ۱۰ میلیارد ریال آورده شخصی هزینه خواهد کرد. زمین، مجوزات و سایر زیرساخت‌های این مجتمع پرورش ماهیان خاویاری نیز از سوی دولت تأمین شده‌اند.
با بهره‌برداری از این مجتمع پرورش ماهیان خاویاری ظرف چند ماه آینده دزفول به قطب شیلات استان در زمینه ماهیان خاویاری تبدیل خواهد شد.
احداث ۲۰ استخر دیگر نیز در طرح توسعه این پروژه گنجانده شده ضمن اینکه در کنار این مجتمع سایت تولید ماهیان خاویاری و سایت توزیع و کشتار نیز پیش‌بینی شده است.

(شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۸) ۰۸:۵۷

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها