چهارشنبه / ۶ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۴:۴۸
سرویس : صنایع دام، طیور، آبزیان و مکملهای غذایی
کد خبر : ۸۸۰۹۴
گزارشگر : ۳۵۱۶
باشگاه خبرنگاران جوان
سرویس صنایع دام، طیور، آبزیان و مکملهای غذایی

۲۵ درصد تولید قزل آلا نابود شد/صادرات ۲ هزار تن قزل آلا در سال ۹۸

نبی زاده گفت: با توجه به وقوع سیل اخیر، ۲۰‌تا ۲۵ درصد تولید قزل آلا در استان‌های اصلی تولیدکننده از بین رفت.

آرش نبی زاده مدیر عامل اتحادیه ماهیان سردآبی ، از روند صعودی قیمت قزل آلا در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون هر کیلو قزل آلا با نرخ ۲۲ تا ۲۲ هزار و ۵۰۰ تومان سر مزرعه عرضه می‌شود.
 
وی با انتقاد از نرخ بالای قزل آلا در خرده فروشی‌ها افزود: با توجه به سودجویی دلالان هر کیلو قزل آلا با نرخ ۳۵ تا ۳۸ هزار تومان در خرده فروشی‌ها عرضه می‌کنند.
 
نبی زاده ادامه داد: با ایجاد برخی استارت آپ‌ها به دنبال عرضه مستقیم محصول از مزرعه تا بازار هستیم که در صورت تحقق این امر به سبب کوتاه شدن دست واسطه گران و دلالان دیگر خبری از فاصله چشمگیر قیمت نیست.
 
مدیر عامل اتحادیه ماهیان سردابی تولید قزل آلا را ۱۳۰ تا ۱۴۰ هزار تن پیش بینی کرد و گفت: با توجه به وقوع سیل اخیر، بخشی از تولید قزل آلا در استان‌های اصلی تولید از بین رفت.
 
به گفته وی، با توجه به وقوع سیل اخیر، ۲۰‌تا ۲۵ درصد تولید قزل آلا در استان‌های اصلی تولیدکننده از بین رفت.
 
بیشتر بخوانید: پیش بینی تولید ۱۴۰ هزار تن قزل آلا در سال ۹۸/ حداکثر قیمت هر کیلو قزل آلا در خرده فروشی‌ها ۳۸ هزار تومان
 
نبی زاده با بیان اینکه سال گذشته ۱۰ هزارتن قزل آلا به بازار‌های هدف صادر شد، گفت: بنابر آمار از ابتدای سال تاکنون ۲ هزارتن قزل الا به بازار‌های هدف صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افت چشمگیری داشته است.
 
این مقام مسئول در پایان درباره چالش پیش روی تولیدکنندگان تصریح کرد: گرانی خوراک، نبود سرمایه در گردش با سود مناسب از جمله مشکلات اصلی پیش روی تولید به شمار می‌رود که از این رو رفع قوانین صادراتی و ایجاد بازار مناسب امری ضروری به شمار می‌رود.
(چهارشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۸) ۱۴:۴۸

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها