جمعه / ۱ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۱:۰۹
سرویس : صنایع دام، طیور، آبزیان و مکملهای غذایی
کد خبر : ۸۷۹۷۲
گزارشگر : ۳۵۵۱
ایرنا
سرویس صنایع دام، طیور، آبزیان و مکملهای غذایی

خط توسعه تولید خوراک میگو در چهارمحال وبختیاری افتتاح شد

خط توسعه تولید خوراک میگو در چهارمحال و بختیاری روز پنجشنبه و در آستانه هفته دولت توسط محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه در قطب صنعتی شهرکرد افتتاح شد.

استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به ورود به هفته دولت گفت : همزمان با هفته دولت ، بهره‌برداری از ۲۶9 طرح در این استان آغاز خواهد شد.
اقبال عباسی در آیین بهره برداری از طرح تولید خوراک میگو در شهرکرد افزود : برای بهره‌برداری از این تعداد طرح ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
مدیر داخلی واحد تولیدی خوراک آبزیان فرادانه شهرکرد نیز گفت: با راه اندازی این خط تولید با سرمایه گذاری 500 میلیارد ریالی بخش خصوصی کشور از واردات خوراک میگو بی نیاز شد.
امین مالکی تاکید کرد: خط توسعه تولید خوراک میگو چهارمحال و بختیاری با ظرفیت روزانه 150 تن سالانه بیش از 60 درصد نیاز مصرفی کشور را تامین می کند.
وی افزود: با بهره برداری از این خط 70 نفر به صورت مستقیم مشغول به کار شدند.
به گزارش ایرنا، در بزرگترین واحد تولید خوراک و آبزیان خاورمیانه انواع خوراک ماهیان سرداری، گرمابی، زینتی، دریایی و میگو تولید می شود.
برای راه اندازی بزرگترین واحد تولید خوراک و آبزیان خاورمیانه در چهارمحال و بختیاری 3 هزار میلیارد ریال هزینه و زمینه اشتغال مستقیم 2 هزار و 500 نفر فراهم شده است.
در این واحد سالانه 150 هزار تن انواع خوراک آبزیان تولید و روانه بازار مصرف می شود.
بزرگترین واحد تولید خوراک و آبزیان خاورمیانه ظرفیت افزایش تولید تا 250 هزار تن در سال را دارد.
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه برای شرکت در نشست فرماندهی اقتصاد مقاومتی چهارمحال و بختیاری به این استان سفر کرده است.

(جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸) ۱۱:۰۹

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها