شنبه / ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۷:۲۹
سرویس : اقتصاد
کد خبر : ۸۷۷۰۳
گزارشگر : ۳۵۱۶
ایسنا
سرویس اقتصاد

لایحه حمایت از کنسرسیوم‌های صادراتی به مجلس ارائه می‌شود

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران گفت: به زودی لایحه حمایت از کنسرسیوم‌های صادراتی به مجلس شورای اسلامی ارائه می‌شود.

علی‌اصغر مصاحب اظهار کرد: در طول چند سال اخیر رویکرد سازمان صنایع کوچک، حمایت ویژه از کنسرسیوم‌های صادراتی در سطح کشور بوده است و هم‌اکنون ۶۲ شرکت در شهرک‌های صنعتی و در راستای مدیریت صادرات فعال شده‌اند.
 
وی افزود: لایحه حمایت از کنسرسیوم‌های صادراتی با همفکری نخبگان و صاحب‌نظران تشکل‌های خصوصی و به‌ویژه اعضای اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران به‌زودی از طریق شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی برای تصویب به مجلس شورای اسلامی ارائه خواهد شد.
 
مصاحب اظهار کرد: براساس این لایحه شرکت‌های مربوطه به رسمیت شناخته می‌شوند و این اطمینان در بین صاحبان صنایع به وجود می‌آید که می‌توانند به صورت قانونی از خدمات این شرکت‌ها بهره‌مند شوند.
 
این مقام مسئول گفت: مرکز مبادله فناوری صنایع کوچک نیز با اشتراک همکاری میان ایران و کره جنوبی و همچنین با کشور چین، درحال حاضر فعال است و در راستای توسعه مبادلات فناوری به‌زودی هفت گروه از هفت واحد صنعتی برای آموزش‌های فناوری به کشور آلمان اعزام خواهند شد.
 
معاون سازمان صنایع کوچک ادامه داد: سامانه سککوک به عنوان مدل جدیدی در تامین تسهیلات فعال شده که روند استفاده از منابع بانکی را مورد رصد دقیق قرار می‌دهد.
 
وی گفت: ۱۸ واحد صنعتی کوچک و متوسط در بورس پذیرفته شده‌اند و این اتفاق در راستای سوق دادن نیازهای مالی واحدها از بازار پول به بازار سرمایه دارای اهمیت بالایی است و می‌تواند در تامین تسهیلات مورد نیاز واحدهای صنعتی هم کارگشا باشد.
(شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸) ۱۷:۲۹

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید