سه شنبه / ۸ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۵:۱۰
سرویس : نمایشگاه ، همایش و جشنواره ها و ...
کد خبر : ۸۷۴۱۸
گزارشگر : ۳۵۵۱
مهر
سرویس نمایشگاه ، همایش و جشنواره ها و ...

جشنواره ملی پسته ۳۱ مرداد ماه در دامغان برگزار می‌شود

دبیر برگزاری جشنواره ملی پسته دامغان با بیان اینکه این جشنواره امسال هم به مانند سنوات قبل برگزار می‌شود، گفت: دامغان از سی و یکم مرداد ماه تا پنجم شهریورماه میزبان این جشنواره است.

حمید زارع ضمن بیان اینکه امسال هم مانند سال‌های قبل جشنواره ملی پسته ۳۱ مرداد ماه در دامغان برگزار می‌شود، تاکید کرد: این جشنواره ملی از ۳۱ مرداد تا پنجم شهریورماه امسال همراه با آیین‌های ویژه در دامغان برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه برنامه‌های تدارک دیده شده برای این جشنواره در قالب شش کمیته شامل تبلیغات، بازرگانی، علمی و ... ارائه می‌شود، ابراز کرد: معرفی شهر دامغان، معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در زمینه پسته یکی از مهمترین اهداف این جشنواره است.
تاکید بر شناساندن ظرفیت‌های پسته کاری
دبیر جشنواره پسته دامغان با بیان اینکه این جشنواره آشنایی کشاورزان با شیوه‌های جدید تولید پسته را نیز دنبال می‌کند، ابراز کرد: به دنبال ایجاد نمایشگاهی از توانمندی‌های دامغان در حاشیه این جشنواره مانند پنج سال قبل هستیم.
زارع با بیان اینکه هر سال بیش از ۳.۵ میلیارد دلار محصولات کشاورزی از ایران صادر می‌شود که نیمی از آن پسته است، تاکید کرد: این امر نشان می‌دهد که ظرفیت‌های صادرات غیرنفتی در زمینه پسته تا چه اندازه وسیع است.
وی با بیان اینکه سالانه ۲۰ هزار و ۸۰۰ هکتار از اراضی استان سمنان زیر کشت محصول پسته قرار می‌گیرد، گفت: شهرستان دامغان ۱۰ هزار نفر پسته کار فعال دارد.
دبیر جشنواره پسته دامغان با اشاره به دیدار اعضای ستاد برگزاری جشنواره پسته با استاندار سمنان، گفت: آشناگر در این نشست بر گردش مالی سه هزار میلیارد تومانی حاصل از تولید پسته در دامغان، تاکید کرد که به واقع یکی از اهداف برگزاری جشنواره پسته نیز ارتقای این سهم است.
ارزش محصول پسته باغ‌های شهرستان دامغان امسال تا ۲۵ هزار میلیارد ریال پیش‌بینی می‌شود.

(سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۸) ۱۵:۱۰

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها