دوشنبه / ۷ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۸:۳۲
سرویس : سرویس عمومی
کد خبر : ۸۷۳۸۱
گزارشگر : ۳۵۱۶
ایسنا
سرویس سرویس عمومی

آمریکا واردات کود و سموم کشاورزی را هم تحریم کرده است

رئیس انجمن واردکنندگان سم و کود ایران اعلام کرد که برخلاف آن چیزی که مبنی بر عدم تحریم کالاهای بشردوستانه از سوی مقامات آمریکایی گفته می‌شود، برای واردات و تامین کود و سموم مورد نیاز بخش کشاورزی با مشکل انتقال ارز به عنوان یکی از بزرگترین مشکلات روبه‌رو هستیم.

سید محمدمهدی حسینی یزدی  اظهار کرد: پس از تحریم‌های یکجانبه و غیرقانونی آمریکا بر ضد اقتصاد و مردم ایران، اخباری از سوی مقامات این کشور منتشر شد مبنی بر اینکه واردات کالاهای بشردوستانه همچون دارو و غذا به ایران تحریم نشده است، اما در حال حاضر برای واردات این محصولات نیز با مشکل انتقال ارز مواجه هستیم.
 
وی افزود: یکی دیگر از مشکلاتی که بر سر راه واردات این محصولات وجود دارد این است که در شرایط تحریم کنونی، کارگزاران خارجی تا ۱۵ درصد قیمت‌هایشان را بالا برده‌اند، در این زمینه هم مشکلاتی بیشتری به وجود آمده و ناشی از همین تحریم‌ها است.
 
رئیس انجمن واردکنندگان سم و کود ایران گفت: از سوی دیگر شرکت‌های واسطه‌ای نیز پس از تحریم‌ها و اعمال فشارهای آمریکا، نرخ خود را به صورت تحمیل شده به واردکنندگان ایرانی تا ۳۰ درصد افزایش داده‌اند که این مشکلات در شرایط کنونی بیشتر شده است و همین مسائل سبب می‌شود واردات کود و سموم کشاورزی با مشکلاتی روبه‌رو شود.
(دوشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۸) ۱۸:۳۲

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها