جمعه / ۲۸ تیر ۱۳۹۸ / ۱۳:۳۸
سرویس : آرد و غلات، مواد نشاسته ای
کد خبر : ۸۷۱۲۱
گزارشگر : ۳۵۵۱
سرویس آرد و غلات، مواد نشاسته ای

چین به جای آمریکا از روسیه دانه های سویا وارد می‌کند

پکن و مسکو در حال مذاکره در مورد راه هایی برای افزایش تجارت دوجانبه هستند، مخصوصاً از طریق واردات دانه های سویا و سایر محصولات کشاورزی روسیه.

وزارت بازرگانی چین اعلام کرد پکن و مسکو در حال مذاکره در مورد راه هایی برای افزایش تجارت دوجانبه هستند، مخصوصاً از طریق واردات دانه های سویا و سایر محصولات کشاورزی روسیه.
 ژونگ شان، وزیر بازرگانی چین با ماکسیم اورشکین، وزیر توسعه اقتصادی روسیه در همین هفته دیدار کرد. آنها توافق کردند تجارت دانه های سویا را افزایش دهند. چین به دنبال متنوع کردن منابعش و کنار گذاشتن آمریکاست.
 این توافقنامه پس از اطلاعیه ولادیمیر پوتین ،رئیس جمهور روسیه در سال گذشته صورت گرفت. طبق این اطلاعیه، روسیه تولید و صادرات دانه های سویا را به چین افزایش می‌دهد. پوتین توضیح داد که روسیه جای خالی چین را در بازار پر میکند. این جای خالی به خاطر جنگ تجاری بین پکن و واشنگتن ایجاد شده است.
 چین واردات دانه های سویا از آمریکا ،بزرگترین تامین کننده این محصول را پس از وضع عوارض 25 درصدی بر واردات دانه های سویا متوقف کرد. این عوارض به تلافی عوارض آمریکا بر کالاهای چینی  وضع شد.
طبق گفته وزارت کشاورزی آمریکا، فروش و ارسال محموله های دانه های سویای این کشور به چین طی 2018 و ص2019 بسیار پایین آمده است ولی همچنان ادامه دارد.
 در همین حین ،تجارت بین دو کشور همسایه روسیه و چین در حال گسترش است. در زمینه محصولات کشاورزی و غذا،تجارت نسبت به سال گذشته افزایش یافته و به 5 میلیارد دلار رسیده است. کل تجارت بین این دو کشور شاهد رشدی تاریخی بوده و به 108 میلیارد دلار رسیده است.

(جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸) ۱۳:۳۸

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید