پنج شنبه / ۲۰ تیر ۱۳۹۸ / ۱۵:۲۴
سرویس : اقتصاد
کد خبر : ۸۶۹۸۱
گزارشگر : ۳۵۵۱
سرویس اقتصاد

مدیریت ارز با اولویت قرار دادن کالاها/ باید جلوی ایجاد فاصله میان صنایع ایران و جهان را بگیریم

زرندی گفت: باید با اولویت قرار دادن کالاها، مساله ارز مدیریت شود و منابع را مدیریت شده‌تر توزیع کنیم.

سعید زرندی، معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در نشست «ماشین سازی، پیشران توسعه صنعتی» با اشاره به پتانسیل‌های خوب کشور‌های همسایه، اظهار کرد: ۱۵ کشور همسایه ایران با بیش از ۶۰۰ میلیون جمعیت و حجم صادارت هزار و ۳۰۰ میلیارد دلار در سال علاقه‌مند به همکاری با ایران هستند.
وی با اشاره به تحریم‌های اعمال شده علیه جمهوری اسلامی ایران و تاثیر آن بر کاهش واردات تجهیرات صنعتی گفت: تحریم‌ها هم فرصت اند و هم تهدید و بدون شک تحریم مضر و منفی است، اما باید به فکر چاره بود و با تمرکز بر ساخت داخل به عنوان فرصت به آن نگاه کرد.
زرندی با اشاره به کمبود‌های ارزی در کشور تصریح کرد: باید با اولویت قرار دادن کالاها، مساله ارز مدیریت شود و منابع را مدیریت شده‌تر توزیع کنیم.
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: باید محصولات مورد نیاز داخل را با بهره گیری از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان تولید کنیم.
وی ادامه داد: معتقدیم دست کم ۷۰ درصد از نیاز‌های داخل را می‌توان تولید کرد و برای نیل به این هدف نیازمند بهرگیری از شرکت‌های دانش بنیان، دانشگاه‌های کشور و اهمیت به مساله تعمیرات و ساخت ماشین الات در داخل کشور هستیم.
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به سرعت بالای تحولات نوین صنعتی در زمینه ماشین آلات صنعتی خاطرنشان کرد: دنیا به سمت تحولات جدید به سرعت در حال حرکت است و باید بکوشیم جلوی ایجاد فاصله میان صنایع ایران و جهان گرفته شود.

(پنج شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸) ۱۵:۲۴

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها