شنبه / ۱۵ تیر ۱۳۹۸ / ۱۴:۲۷
سرویس : فرآورده های گوشتی و پروتئینی
کد خبر : ۸۶۸۲۷
گزارشگر : ۳۵۵۱
باشگاه خبرنگاران
سرویس فرآورده های گوشتی و پروتئینی

نرخ مصوب مرغ در کارگروه تنظیم بازار در حال بررسی است/ قیمت واقعی هر کیلو مرغ گرم ۱۴ هزار تومان

چهار آیین گفت: نرخ مرغ زنده و مرغ آماده طبخ برای مصرف کننده، در کارگروه تنظیم بازار کشور همچنان در حال بررسی است.

برومند چهار آیین، عضو هیئت مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی درباره آخرین تحولات بازار مرغ اظهار کرد: امروز متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۹ هزار و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان است.
وی افزود: با توجه به افزایش دمای هوا و کاهش وزن گیری مرغ‌های در حال پرورش پیش بینی می‌شود که قیمت مرغ ظرف روز‌های آتی به نرخ واقعی خود برسد.
چهار آیین نرخ واقعی هر کیلو مرغ زنده را ۹ هزار و ۵۰۰ و مرغ گرم در خرده فروشی‌ها را ۱۴ هزار تومان اعلام کرد و گفت: اگرچه فروش با نرخ کنونی بیانگر خروج مرغداران از حاشیه زیان است، اما در حال حاضر هیچ سودی عایدشان نمی‌شود.
عضو هیئت مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی ادامه داد: در اقتصاد متورم، اگر نتوانیم سود تولیدکنندگان را تضمین کنیم، در نهایت کوچک شدن ساختار روز به روز تولید از جمله اتفاقاتی است که رخ می‌دهد.
وی با بیان اینکه نرخ مصوب مرغ زنده و مرغ گرم در کارگروه تنظیم بازار هنوز به تصویب نرسیده است، افزود: نرخ مرغ زنده و مرغ آماده طبخ برای مصرف کننده، در کارگروه تنظیم بازار کشور همچنان در حال بررسی است.
چهار آیین با انتقاد از افزایش چند برابری قیمت واکسن، لیزین و سایر ریز مغذی‌ها بیان کرد: این در حالی است که دستگاه‌های نظارتی، موضوع نظارت را فراموش کردند.
این مقام مسئول در پایان با اشاره به اینکه هر کیلو ذرت با نرخ یک هزار و ۶۰۰ و کنجاله سویا ۲ هزار و ۹۵۰ تومان از سوی پشتیبانی امور دام در اختیار مرغداران قرار می‌گیرد، گفت: البته ذرت و کنجاله سویا در بازار آزاد با نرخ‌های بالاتری عرضه می‌شود که این امر افزایش هزینه تولید را در بر دارد.

(شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۸) ۱۴:۲۷

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها