جمعه / ۱۴ تیر ۱۳۹۸ / ۰۷:۳۰
سرویس : کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا
کد خبر : ۸۶۷۹۹
گزارشگر : ۳۵۵۱
سرویس کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا

هوشمندسازی کشت و زرع الویت وزارت جهاد کشاورزی/ سامانه "پود" راهگشای کار کشاورزان

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی گفت: هوشمند سازی کشاورزی یکی از سیاست‌های مهم وزارت جهاد کشاورزی است.

محمدرضا طلایی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد: مراکز خدمات نوک پیکان وزارتخانه هستند که عمده فعالیت‌های بخش کشاورزی از طریق مراکز خدمات پیگیری می‌شود.
وی با بیان اینکه هوشمند سازی کشاورزی در مراکز خدمات در دستور کار است، گفت: از طریق اجرای این مهم سرعت انتقال تکنولوژی بین کارشناسان پهنه، مراکز تحقیقاتی و محققین برقرار شده و مسائل تحقیقاتی و تکنولوژی با سرعت بیشتری به مزارع انتقال داده می شود.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی اضافه کرد: هوشمند سازی کشاورزی در بسیاری از مراکز در استان ها به صورت الگویی در حال انجام است.
طلایی با اشاره به برنامه های این وزارتخانه برای تجهیز مراکز خدمات جهاد کشاورزی افزود: با جذب کارشناسان پهنه و امکاناتی که سالانه به این مراکز اختصاص داده می شود امیدواریم ارتباط بیشتری با بهره برداران برقرار شود.
وی افزود: هر چه حضور کارشناسان در مزارع بیشتر شود تکنولوژی‌های جدید به بهره بردارن منتقل شده و با برقراری ارتباط های موثر از سوی این کارشناسان مشکلات کشاورزان با سرعت بیشتری رفع می شود.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی به لزوم ارائه آموزش های لازم به کارشناسان پهنه گفت: باید کارشناسان پهنه اطلاعات اولیه در مباحث کشاورزی را داشته باشند لذا به منظور آموزش کارشناسان پهنه و توانمندسازی آنان در دستورکار است.
طلایی به یکی از اقدامات انجام شده به منظور  تهیه اطلاعات بخش کشاورزی اشاره کرد و گفت: سامانه «پود» یکی از اقدامات مفید در وزارت جهاد کشاورزی بود که از این طریق اطلاعات مفیدی در بخش کشاورزی تهیه شد و کارشناسان پهنه از طریق این سامانه با محققینِ متخصص ارتباط برقرار کرده و با سرعت بیشتری مسائل کشاورزان را مطرح و رفع می کنند.
وی با بیان اینکه تکنولوژی روز به روز در باغات و مزارع در حال پیشرفت است تصریح کرد: می توان چشم انداز مطلوبی را در بخش کشاورزی برای آینده ترسیم کرد.

(جمعه ۱۴ تیر ۱۳۹۸) ۰۷:۳۰

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها