یکشنبه / ۹ تیر ۱۳۹۸ / ۱۷:۴۶
سرویس : بازار پخش و توزیع مواد غذایی
کد خبر : ۸۶۶۹۴
گزارشگر : ۳۵۱۶
باشگاه خبرنگاران جوان
سرویس بازار پخش و توزیع مواد غذایی

ثبات قیمت گوشت گوسفندی در بازار/ نرخ هر کیلو شقه گوسفندی ۱۰۰ هزار تومان

ملکی گفت: هم اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ ۱۰۰ هزار تومان به مصرف کننده عرضه می‌شود.

علی اصغر ملکی، رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی، از ثبات قیمت گوشت در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه ۹۳ تا ۹۵ هزار به مغازه دار و ۱۰۰ هزار تومان به مصرف کننده عرضه می‌شود.
 
وی افزود: در حال حاضر برخی دامداران به سبب زیان ناشی از فروش، از عرضه امتناع می‌کنند و همین امر موجب شده تا کاهش قیمت متوقف شود.
 
ملکی با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه دام وجود ندارد، بیان کرد: با توجه به کاهش قدرت خرید خانوار و نبود مناسبت خاص پیش بینی می‌شود که روند کنونی قیمت در بازار استمرار یابد.
 
کاهش ۱۰ هزار تومانی گوشت قرمز در کشور/ شرایط متعادلی در تولید مرغ داریم
 
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی نرخ هر کیلو دام زنده در میادین را ۴۲ تا ۴۵ هزار تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به ورود به فصل عرضه دام داخل، کنترل قاچاق تأثیر بسزایی در افزایش عرضه و کاهش قیمت گوشت در بازار داخل دارد. همان‌گونه که در ایام پایانی سال، افزایش نظارت بر خروج غیر قانونی دام از مرز‌های کشور بر کاهش قیمت گوشت تأثیر بسزایی گذاشت.
 
وی با اشاره به اینکه قاچاق دام تا حدودی مهار شده است، بیان کرد: براساس آخرین اطلاعات، قاچاق دام تا حدودی مهار شده و تنها ممکن است مقادیری محدود از مرز‌های کشور خارج شود.
 
ملکی با اشاره به اینکه فاصله قیمت گوشت داخلی با وارداتی به سبب حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی کاهش یافته است، افزود: با توجه به فراوانی عرضه گوشت داخلی و وارداتی در بازار، خانوار‌ها بر حسب درآمدشان اقدام به خرید می‌کنند.
 
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی رکود حاکم بر بازار، کاهش قدرت خرید خانوار، ازدیاد عرضه دام و توزیع گوشت‌های وارداتی را از جمله دلایل ثبات قیمت گوشت در بازار اعلام کرد و گفت: در حال حاضر دام بیشتری در دسترس کشتارکنندگان قرار می‌گیرد که در نهایت کسادی بازار، فروشندگان را مجاب می‌کند که قیمت دام را تعدیل کنند.
(یکشنبه ۹ تیر ۱۳۹۸) ۱۷:۴۶

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید