شنبه / ۱ تیر ۱۳۹۸ / ۱۴:۳۸
سرویس : فرآورده های گوشتی و پروتئینی
کد خبر : ۸۶۵۵۴
گزارشگر : ۳۵۵۱
باشگاه خبرنگاران
سرویس فرآورده های گوشتی و پروتئینی

کاهش ۳ هزار تومانی نرخ گوشت در بازار/قاچاق دام مهار شد

ملکی گفت: هم اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با کاهش ۲ تا ۳ هزار تومانی با نرخ ۱۰۰ هزار تومان به مصرف کننده عرضه می‌شود.

علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی از کاهش ۲ تا ۳ هزار تومانی نرخ گوشت در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ ۹۳ تا ۹۵ هزار به مغازه دار و ۱۰۰ هزار تومان به مصرف کننده عرضه می‌شود.
وی رکود حاکم بر بازار، کاهش قدرت خرید خانوار، ازدیاد عرضه دام و توزیع گوشت‌های وارداتی را از جمله دلایل کاهش قیمت گوشت در بازار اعلام کرد و افزود: در حال حاضر دام بیشتری در دسترس کشتار کنندگان قرار می‌گیرد که درنهایت کسادی بازار، فروشندگان را مجاب می‌کند که قیمت دام را تعدیل کنند.
ملکی نرخ گوشت در بازار را پیش بینی کرد و گفت: با توجه به ازدیاد عرضه دام از اواخر خرداد، احتمال کاهش مجدد قیمت گوشت دور از انتظار نیست چرا که به سبب گرمای هوا، دامداران خواهان عرضه دام‌های با وزن مناسب در بازار هستند.
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی نرخ کنونی هر کیلو دام زنده را ۴۲ تا ۴۵ هزار تومان اعلام کرد و افزود: با توجه به ورود به فصل عرضه دام داخل، کنترل قاچاق تاثیر بسزایی در افزایش عرضه و کاهش قیمت گوشت در بازار داخل دارد. همانگونه که در ایام پایانی سال، افزایش نظارت بر خروج غیر قانونی دام از مرز‌های کشور بر کاهش قیمت گوشت تاثیر بسزایی گذاشت.
وی با اشاره به اینکه فاصله قیمت گوشت داخلی با وارداتی به سبب حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی کاهش یافته است، بیان کرد: با توجه به فروانی عرضه گوشت داخلی و وارداتی در بازار، خانوار‌ها بر حسب درآمدشان اقدام به خرید می‌کنند.
ملکی در پایان درباره آخرین وضعیت قاچاق دام تصریح کرد: براساس آخرین اطلاعات، قاچاق دام تا حدودی مهار شده و تنها ممکن است مقادیری محدود از مرز‌های کشور خارج شود.

(شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸) ۱۴:۳۸

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها