چهارشنبه / ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ / ۲۳:۱۷
سرویس : سرویس عمومی
کد خبر : ۸۶۵۱۰
گزارشگر : ۳۵۵۱
باشگاه خبرنگاران
سرویس سرویس عمومی

برای اخذ مجوز کسب و کار باید کفش آهنی پوشید

یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه مردم برای اخذ مجوز‌های کسب و کار باید کفش آهنی بپوشند، گفت: گاهی اوقات اخذ مجوز تا ۲ سال به طول می‌انجامد که باعث تأسف است.

شب گذشته و در برنامه «پایش» ابتدا مجری برنامه از یکی از بانک‌ها به دلیل مبادلات ارزی انتقاد کرد و با نمایش سندی از ترازنامه آن بانک به سود ۳۸۰۰ میلیارد تومانی حاصل از این تبادلات اشاره کرد. پس از آن ستاد پیگیری مشکلات تولید پایش، آماری از میزان شکایات مردم در این زمینه ارائه کرد که بیشترین شکایت‌ها به صدور مجوز‌ها و نظام بانکی مربوط می‌شد.
به همین منظور خانم اسکندری، کارشناس مسائل اقتصادی در برنامه حضور یافت تا به مشکلات اخذ مجوز کسب و کار‌های کوچک بپردازد.
وی در ابتدا به این نکته اشاره کرد که در حال حاضر نقش کسب و کار‌های کوچک در کشورهایی، چون ژاپن، آمریکا و اتحادیه اروپا به طور چشمگیری پررنگ شده است و حرکت به سمت توسعه آنها سرعت بیشتری به خود گرفته است.
اسکندری، اما مهم‌ترین دغدغه شروع فعالیت‌های کسب و کار در کشور را اخذ مجوز دانست و سنگ اندازی‌هایی که در این مسیر جلو پای تولیدکنندگان می‌شود را تشریح کرد.
کارشناس مسائل اقتصادی با بیان چند نمونه عینی مطرح کرد: پس از بررسی حوزه‌های مختلف کسب و کار مشخص شد به منظور راه‌اندازی کسب و کار به بیش از صد مدرک، سند و استعلام نیاز است و باید به بیش از ۳۰ اداره و سازمان دولتی مراجعه کرد.
وی با خطاب قرار دادن مسئولان گفت: آیا نمی‌شود این همه بالا و پایین و رفت و برگشت برای اخذ مجوز وجود نداشته باشد؟ چرا این همه ابهام و مانع بر سر راه اخذ مجوز وجود دارد؟.
اسکندری توضیح داد: گاهی اوقات برخی از مجوز‌ها باید از صنف مربوطه اخذ شود که پر واضح است در این مسئله تعارض منافع وجود دارد و برای هیچ صنفی مطلوب نیست که رقبای آن متعدد شود.
وی با بیان اینکه مردم برای اخذ مجوز‌های کسب و کار باید کفش آهنی بپوشند، گفت:  گاهی اوقات اخذ مجوز تا ۲ سال به طول می‌انجامد که باعث تأسف است.
در بخش پایانی برنامه «پایش» سه جوان موفق در حوزه کسب و کار حضور پیدا کردند و هر کدام از چگونگی راه‌اندازی و شرایط کنونی کسب و کار خود توضیحاتی ارائه کردند.

(چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸) ۲۳:۱۷

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها