چهارشنبه / ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۵:۵۱
سرویس : سرویس عمومی
کد خبر : ۸۶۵۰۴
گزارشگر : ۳۵۵۱
تسنیم
سرویس سرویس عمومی

ورود هیئت تجاری آلمانی به ایران

دبیرکل کانون انجمن های صنایع غذایی گفت: در صورتیکه فضای اقتصادی مناسب بود و تحریم ها اجازه می داد قطعا آلمان شریک اول تجاری ایران بود.

کاوه زرگران دبیرکل کانون انجمن های صنایع غذایی در دیدار با یک هیات آلمانی که در اتاق بازرگانی ایران و آلمان صورت گرفت با بیان اینکه فضای حاکم بر اقتصاد کشور ملتهب است و کارآفرینان، تجار و صنعتگران روزهای سختی را تجربه میکنند، تاکید کرد: با این وجود اعتقاد جدی داریم که این شرایط گذراست و جامعه ایران با سربلندی از این وضع عبور می کنیم.
وی افزود:دولت آمریکا در شکل گیری وضع موجود اقتصادی ایران نقش پررنگی دارد، ولی این شرایط نه به نفع ایران و نه به سود کشورهای غربی است، چراکه فشارهای آمریکا می تواند ایران را به کشورهای چین و روسیه نزدیک کند در صورتی که مردم ایران به تعامل اقتصادی با کشورهای اروپایی و غربی تمایل بیشتری دارند.
وی همچنین با بیان اینکه صنعت و تکنولوژی آلمان همواره برای صنعتگران ایرانی قابل احترام بوده و خطوط تولید آلمانی نزد آنها از محبوبیت برخوردار است، خاطرنشان کرد: در صورتیکه فضای اقتصادی مناسب بود و تحریم ها اجازه می داد قطعا آلمان شریک اول تجاری ایران بود.
زرگران قدیمی بودن و پایین بودن بهره وری برخی صنایع ایران را از عوامل محدودکننده رشد اقتصادی کشور توصیف و اظهار کرد: فقدان یک نظام مالی کارآمد برای توسعه زیرساخت ها و اجرای طرح های بزرگ ملی و نوسازی ماشین آلات تولید عملاً به یک تنگنا تبدیل شده و پایداری رشد را به مخاطره انداخته است.
دبیرکل کانون انجمن های صنایع غذایی ایران گسترش روابط اقتصادی و سیاسی میان دو کشور ایران و آلمان را عاملی در جهت توسعه زیرساخت ها و تقویت تقاضای داخلی توصیف کرد که در کوتاه مدت برای کشور رونق به ارمغان می آورد و در بلندمدت زمینه ساز رشد اقتصادی مطلوب خواهد شد.
وی همچنین بر ضرورت جذب فناوری در زمینه های مختلف به منظور نوسازی برخی از صنایع فرسوده و قدیمی کشور تاکید کرد و گفت: مطمئناً با تعامل با کشورهای صاحب فناوری مانند آلمان می توان با انتقال فناوری با سرعت بیشتری صنایع کشور را نوسازی کرد، فناوری تنها محدود به محصول و فرآیندهای تولید نیست، بلکه ما به فناوری بهبود مدیریت سازمان های خود نیازمندیم.
زرگران در پایان اظهار امیدواری کرد که آلمان، ایران را در تنگنای اقتصادی فعلی تنها نگذارد و برای حفظ بازارهای خود و کمک به شریک تجاری اش، ساز و کاری مناسب برای کاهش اثر تحریم ها بر ایران تعریف کند.

(چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸) ۱۵:۵۱

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها