دوشنبه / ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۲:۳۰
سرویس : سرویس عمومی
کد خبر : ۸۶۴۳۹
گزارشگر : ۳۵۱۶
سرویس سرویس عمومی

آمادگی بخش خصوصی برای همکاری در زمینه امنیت غذایی

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران با اشاره به وجود ۲۷ تشکل غذایی در کشور، برای همکاری بخش خصوصی با سازمان ملی استاندارد و سازمان غذا و دارو در زمینه ایمنی مواد غذایی، ابراز آمادگی کرد.

صبح امروز (دوشنبه) همایش ایمنی مواد غذایی با حضور رئیس سازمان ملی استاندارد ایران؛ در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران برگزار شد.
 
در این نشست مسعود خوانساری - رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران - با اشاره به ارتباط و امضای توافقنامه بین بخش خصوصی و سازمان ملی استاندارد، اظهار کرد: در حال حاضر در ارتباط با غذا حدود ۲۷ تشکل غذایی و همچنین کمیسیون کشاورزی و سلامت فعال هستند که ارتباط خوبی با سازمان ملی استاندارد و سازمان غذا و دارو دارند.
 
وی تأمین امنیت غذایی را مشمول مسئولیت اجتماعی بنگاه‌های اقتصادی عنوان کرد و نسبت به مشارکت بخش خصوصی در این حوزه با سازمان ملی استاندارد و سازمان غذا و دارو ابراز آمادگی کرد.
 
به گزارش ایسنا، سازمان ملل متحد در سال ۲۰۱۹ با هدف تضمین ایمنی غذایی و ارتقا سلامتی با شعار "ایمنی غذایی، مسئولیت همگانی" هفت ژوئن را به عنوان "روز جهانی ایمنی مواد غذایی" نام‌گذاری کرد.
(دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸) ۱۲:۳۰

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها