دوشنبه / ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۰:۴۶
سرویس : سرویس عمومی
کد خبر : ۸۶۴۳۴
گزارشگر : ۳۶۳۲
میزان
سرویس سرویس عمومی
سخنگوی سازمان حفظ نباتات:

مبارزه با ملخ صحرایی به ۶۲۳ هزار هکتار رسید/ گرمای شدید مانع از تخم ریزی ملخ‌ها شده است

سخنگوی سازمان حفظ نباتات گفت: تا کنون طی ۱۵۸ ریزش بالغ بر ۶۲۳ هزارو ۳۹۲ هکتار مبارزه بر علیه ملخ‌های صحرایی در هشت استان صورت گرفته است.

محمدرضا میر در خصوص آخرین سطح مبارزه با ملخ‌های صحرایی اظهار کرد: از هفتم بهمن سال گذشته تا روز گذشته، طی ۱۵۸ ریزش، بالغ بر ۶۲۳ هزار و ۳۹۲ هکتار مبارزه بر علیه ملخ‌های صحرایی در هشت استان به روش‌های زمینی و هوایی صورت گرفته است.

وی در ادامه افزود: بیشترین مبارزه در استان سیستان و بلوچستان با سطحی معادل ۱۷۳ هزارو ۷۸۰ هکتار انجام شده و استان‌های کرمان، هرمزگان، بوشهر، خوزستان، کهکلویه و بویر احمد و خراستان جنوبی به ترتیب دارای بیشترین سطح مبارزه با ملخ صحرایی اند.

سخنگوی سازمان حفظ نباتات در رابطه با هجوم جدید ملخ‌ها تصریح کرد: طبق پیش بینی که هفته گذشته سازمان فائو انجام داد، از اواخر هفته گذشته تا ۱۰ الی ۱۲ تیرماه شاهد هجوم جدید ملخ صحرایی به کشور خواهیم بود که استان‌های سیستان، هرمزگان و بوشهر مقصد این ملخ‌ها خواهند بود.

میر با ذکر این مطلب که ایران مقصد نهایی دسته جات جدید ملخ نیست، ادامه داد: با توجه به گرمای شدید در نوار جنوبی کشور و مناسب نبودن این مناطق برای تخم ریزی، ملخ‌ها پس از یک توقف کوتاه به سمت هند و پاکستان که شرایط مطلوبی نسبت به ایران دارد، هجوم می‌آورند.

وی خاطر نشان کرد: این شرایط تا پایان فصل گرما یعنی اواسط تابستان در ایران ادامه خواهد داشت و اواخر پاییز که شرایط آب وهوایی در کشور مطلوب شود شاهد مهاجرت و هجوم ملخ‌ها نخواهیم بود.

سخنگوی سازمان حفظ نباتات گفت: حدود یک هفته گذشته طی یک مرحله اعتبار به سازمان حفظ نباتات تخصیص داده شد و تا چند روز آینده نیز با موافقت وزارت کشور اعتبارات جدیدی به این سازمان تعلق خواهد گرفت.
(دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸) ۱۰:۴۶

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید