چهارشنبه / ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۷:۰۳
سرویس : صنایع دام، طیور، آبزیان و مکملهای غذایی
کد خبر : ۸۶۳۱۵
گزارشگر : ۳۶۳۲
جهاد کشاورزی
سرویس صنایع دام، طیور، آبزیان و مکملهای غذایی

پلاک کوبی دام زنده مبنای ساماندهی و کنترل ها توسط نیروی انتظامی و سازمان تعزیرات

پلاک کوبی و هویت دار کردن دام زنده گام نخست و مبنای ساماندهی ها و کنترل ها توسط نیروی انتظامی، سازمان تعزیرات و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز است.

 مدیرکل پیشگیری ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز امروز چهارشنبه در همایش ملی هویت دار کردن دام زنده در کرج با اعلام این مطلب گفت: پلاک گذاری و هویت دار کردن دام زنده از حیث کنترل قاچاق خروجی، قاچاق ورودی و همچنین شناسایی دام زنده داخل کشور اهمیت دارد.

دکتر پرهام فر با بیاناین که نیروی انتظامی از هم اکنون نیز در استان های مرزی کشور کنترل جابجایی دام زنده را انجام می دهد، اظهار داشت: در شیوه نامه این ستاد که به تصویب رییس جمهوری در تاریخ ۱۷ بهمن ۹۷ رسید، ساختاری تعیین شده که در آن و در گام بعدی نگهداری، خرید و فروش و حمل و نقل دام زنده در داخل سامانه های طراحی شده باید ثبت شود.

وی افزود: اجرای این شیوه نامه به شفاف سازی گام به گام در حوزه دام زنده کمک می کند.

پرهام فر با بیان این که در گذشته در آیین نامه ها و مقررات اجرایی وزارت جهاد کشاورزی، شرایطی برای هویت دار کردن دام زنده وجود داشته است، تصریح کرد: روند خروج و قاچاق دام زنده در سال گذشته که بر قیمت داخل و بازار اثر جدی گذاشت و آسیب هایی برای مصرف کنندگان به همراه داشت، فرصتی شد که یک بار برای همیشه از سیستم و سامانه های هوشمندی که برای پیشگیری از قاچاق کالا و ارز پیش بینی شده بود برای ساماندهی دام نیز استفاده شود.

وی با اشاره به این که افزایش قیمت گوشت قرمز در ایران، انگیزه هایی را برای قاچاق دام به داخل کشور ما ایجاد کرده بود، تصریح کرد: قاچاق دام زنده به ایران ممکن است با آفات، و بیماری هایی همراه باشد و به حوزه دام کشور آسیب وارد کند.

مدیرکل پیشگیری ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در عین حال گفت: نیروی انتظامی در گام های بعدی ممکن است به مراکز و واحد های نگهداری دام های زنده برای کنترل هویت دام مراجعه کند.

(چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸) ۱۷:۰۳

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید