شنبه / ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۸:۵۸
سرویس : سرویس عمومی
کد خبر : ۸۶۱۸۲
گزارشگر : ۳۵۵۱
ایرنا
سرویس سرویس عمومی

هدفگذاری برای صادرات به ۱۵ کشور همسایه

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: امروز راه نجات اقتصاد کشور در توسعه صادرات غیر نفتی است و بر همین مبنا روی افزایش صادرات به ۱۵ کشور همسایه هدفگذاری ویژه ای انجام داده ایم.

«رضا رحمانی»  در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی با محوریت توسعه صادرات غیر نفتی با اشاره به اهمیت توسعه صادرات در شرایط خاص اقتصادی کشور گفت: برای پیشبرد اهداف این برنامه و در راستای بهره گیری از ظرفیت ها و توانمندی های اتاق بازرگانی، در مواردی که لازم باشد موضوع تفویض برخی اختیارات را به سرعت انجام می دهیم.
وی ادامه داد: برای افزایش صادرات به ۱۵ کشور همسایه از همه دستگاه های مسئول در مسیر صادرات کالا و خدمات انتظار داریم کاملا همسو عمل کنند تا شاهد حصول نتایح لازم از این هدف گذاری در سطح اقتصاد کشورمان باشیم.
رحمانی تاکید کرد که هرکجا مسئول یا دستگاهی همکاری لازم را نداشته باشد، قطعا موضوع را با جدیت مطالبه گری می کند.
وی همچنین خاطرنشان کرد: در اعمال سیاست های ارزی ضرورت دارد بانک مرکزی بحث توسعه صادرات غیر نفتی و رونق تولید را مد نظر خود قرار دهد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به شرایط جدید در خصوص اعمال سازوکارهای متفاوت تعرفه ای، کمک خواهیم کرد شاهد جهش واقعی در حجم صادرات ایران به این ۱۵ کشور باشیم.
رحمانی اعلام کرد: برای هر یک از کشورهای هدف صادراتی مسئول مشخصی تعیین کرده و ضمن بررسی دقیق زمینه های صادراتی به کشورهای مقصد، میزان افزایش صادرات را به طور مستمر رصد خواهیم کرد.
وی با اشاره به افزایش بعد نظارتی بر کارت های بازرگانی صادر شده، اظهار داشت: ساماندهی نشدن کارت ها و صدور بدون کنترل کارت برای برخی افراد در حقیقت به نوع عملکرد خود اتاق بازرگانی آسیب جدی وارد می کند که در این خصوص انتظار بیشتری از این مجموعه داریم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان تاکید کرد: از همه استان ها به ویژه از استان های مرزی در راستای تحقق اهداف افزایش صادرات غیر نفتی به کشورهای همسایه حمایت می کنیم و به طور جدی مشکلات و مسائل مرتبط را رصد و اقدام خواهیم کرد تا با رونق این بخش مهم شاهد رونق هر چه بیشتر عرصه تولید در سطح کشور باشیم.

(شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸) ۱۸:۵۸

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید