چهارشنبه / ۸ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۴:۱۵
سرویس : صنایع دام، طیور، آبزیان و مکملهای غذایی
کد خبر : ۸۶۰۰۰
گزارشگر : ۳۵۵۱
سرویس صنایع دام، طیور، آبزیان و مکملهای غذایی

ایران و عراق برای حل مشکلات دامپزشکی تفاهم نامه همکاری امضا می کنند

هیأت‌های دامپزشکی ایران و عراق در حاشیه اجلاس سازمان بهداشت جهانی دام OIE با هم دیدار کردند.

علیرضا رفیعی پور، رئیس سازمان دامپزشکی ایران ضمن برشمردن توانمندی‌های ایران در بهداشت دام دامپزشکی و تجارت فرآورده‌های دامی به موضوع موفقیت چشمگیر ایران در کنترل بیماری آنفلوانزای طیور اشاره کرد.
وی گفت: ایران بر اساس اصل شفاف‌سازی، گزارش منظم به OIE داده و هم اکنون نیز پاک بودن ایران از آنفلوانزا را به oie اعلام کرد.
در این دیدار دو طرف بر داشتن گواهی‌های مشترک بهداشتی برای محصولات طیور گوشت دام زنده فرآورده‌های لبنی و ماهی و تخم مرغ تأکید کردند. ضمناً دو طرف توافق کردند برای حل مشکلات موجود تفاهم نامه‌ای فی‌مابین در آینده نزدیک امضا شود. همچنین مقرر شد هیأت‌هایی از دو طرف در طول هفته‌های آتی از دو کشور بازدید کنند.
توسعه همکاری های ایران، هند،  ترکیه و بنگلادش برای تجارت گوشت، دارو و واکسن امروز در حاشیه اجلاس جهانی سازمان بهداشت جهانی دام، هیأت دامپزشکی ایران دیدارهای جداگانه‌ای با هیأتهای دامپزشکی کشورهای هند، ترکیه و بنگلادش داشت.
در دیدار هیأت های دامپزشکی ایران و ترکیه همکاری‌های فناوری در زمینه واکسن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در این دیدار ایران خواستار اجرایی شدن کامل اسناد بهداشتی امضا شده بین دو طرف شد و طرف ترک نیز بر پیگیری موضوع و حل موانع موجود تأکید کرد.
 در دیدار هیأت‌های دامپزشکی ایران، هند و بنگلادش توسعه روابط و همکاریهای دامپزشکی به ویژه در موضوع تجارت گوشت، دارو و واکسن تأکید گردید.

(چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۸) ۱۴:۱۵

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید