یکشنبه / ۵ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۳:۴۷
سرویس : بازار پخش و توزیع مواد غذایی
کد خبر : ۸۵۹۱۶
گزارشگر : ۳۵۱۶
سرویس بازار پخش و توزیع مواد غذایی

فاصله ۳ ساله ایران با خودکفایی گوشت قرمز

نایب رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: متاسفانه بر اساس برررسی‌های انجام شده تا سه سال آینده قادر به تامین گوشت قرمز مورد نیاز کشور نیستیم و از مرز خودکفایی گوشت قرمز فاصله داریم.

جلال محمودزاده نایب رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در خصوص اعلام نظر فائو در زمینه حرکت ایران در مرز خودکفایی گوشت قرمز، گفت: نظر فائو در خصوص خودکفایی کشور در زمینه تولید گوشت قرمز بر اساس آمارهای غلطی که مسئولین وزارت جهاد کشاورزی ارائه می‌کنند است، در حال حاضر ایران به بزرگترین واردکننده گوشت قرمز در منطقه تبدیل شده و واردات گوشت قرمز به صورت لاشه و دام زنده صورت می‌گیرد.
 
70درصد دامداری‌ها کشور خالی از دام هستند
 
نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه درحال حاضر 70 درصد از  دامداری های کشور خالی از دام سبک و سنگین است، ادامه داد: متاسفانه بر اساس بررسی‌های انجام شده تا سه سال آینده قادر به تامین گوشت قرمز مورد نیاز کشور نیستیم و از مرز خودکفایی گوشت قرمز فاصله داریم.
 
به دلیل قاچاق دام و شیوع تب برفکی در 21 استان کشور منابع دامی کاهش پیدا کرده است
 
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه گوشت قرمز در بازار بیش از 100 هزار تومان است که نشان از برهم خوردن عرضه و تقاضا دارد، ادامه داد: اختلاف قیمت گوشت قرمز در داخل کشور و آنسوی مرزها باعث شده تا شاهد قاچاق دام زنده باشیم، به دلیل قاچاق دام و شیوع تب برفکی در 21 استان کشور منابع دامی کاهش پیدا کرده است.

آمارهای فائو بر اساس اطلاعات غیر واقعی است
 
محمودزاده با تاکید بر اینکه آمارهای ارائه شده توسط فائو بر اساس اطلاعات غیر واقعی اعلام شده از سوی وزارت جهاد کشاورزی است، عنوان کرد: اگر دامداری‌های سطح کشور را بررسی کنیم و با دامداران گفت‌وگو کنیم متوجه می‌شویم که بسیاری از دامداری‌ها و دامپروری خالی هستند.
(یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸) ۱۳:۴۷

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها