یکشنبه / ۵ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۱:۴۲
سرویس : کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا
کد خبر : ۸۵۹۰۸
گزارشگر : ۳۵۵۱
باشگاه خبرنگاران
سرویس کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا

بازار گل در رکود است/ افزایش ۳۰۰ درصدی متعلقات گل در بازار

یک مقام مسئول گفت: در حال حاضر خرید و فروش گل در بازار کم و رکود در این صنف حاکم است.

اکبر شاهرخی رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه تهران درباره بازار گل گفت: درحال حاضر خرید و فروش گل در بازار کم و رکود در این صنف حاکم است.
رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه تهران با اشاره به اینکه قیمت گل در بازار ارزان است اظهار کرد: علت این امر را می‌توان به ماه مبارک رمضان و شب‌های قدر نسبت داد.
شاهرخی در ادامه از قیمت برخی گل‌ها در بازار خبر داد و اظهار کرد: گل رز بین ۸ تا ۱۰ هزار تومان، میخک دسته‌ای ۱۰ هزار تومان، آنتریوم شاخه‌ای ۱۰ هزار تومان، لیلیوم ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان است.
شاهرخی با بیان اینکه متعلقات گل افزایش ۳۰۰ درصدی در بازار داشته است تصریح کرد: بیشتر متعلقات گل وارداتی است .
رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه تهران یادآوری کرد: شاید قیمت برخی گل‌ها در برخی مناطق متفاوت باشد، اما این موضوع، را نمی‌توان به قیمت تمامی گل‌ها در تمامی نقاط نسبت داد.
شاهرخی ابراز امیدواری کرد که بازار گل باید روند بهتری به خود بگیرد چرا که خرج و هزینه گل فروشان بالاست و خرید مردم می‌تواند به بازار گل فروشان کمک کند.
رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه تهران با اشاره به اینکه امیدواریم  بازار گل همانند سایر اصناف بتواند در جهت تحقق رونق تولید گام بردارد افزود: زمانی این امر تحقق می‌یابد که نرخ ارز در بازار ثابت شود چرا که نرخ متعلقات گل در بازار بعلت وارداتی بودن بالاست. وی بیان کرد: به مردم توصیه می‌شود که از مغازه‌های دارای مجوز خریداری کنند تا در صورت تخلف و طرح شکایت اتحادیه بتواند با متخلفان و گران فروشان برخورد کند.

(یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸) ۱۱:۴۲

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید