چهارشنبه / ۱ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۵:۲۷
سرویس : کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا
کد خبر : ۸۵۸۲۶
گزارشگر : ۳۵۵۱
مهر
سرویس کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا

اعطا کد ۱۸ رقمی کاهش بقایای سموم محصولات کشاورزی به مزارع تهران

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران از اعطا کد ۱۸ رقمی کاهش بقایای سموم محصولات کشاورزی به مزارع و میادین میوه و تره بار استان تهران خبر داد.

کریم ذوالفقاری بعد از ظهر چهارشنبه در جلسه سلامت و امنیت غذایی استان تهران طی سخنانی گفت: ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تن محصولات دامی، زراعی و باغی کشور، ۱۲ درصد شیرخام و ۱۷ درصد تخم‌مرغ کشور در استان تهران تولید می‌شود و متولی رعایت بهداشت محصولات دامی و پروتئینی سازمان دامپزشکی و وزارت بهداشت و متولی رعایت بهداشت محصولات زراعی سازمان حفظ نباتات و وزارت بهداشت و درمان است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران اضافه کرد: اجرای مصوبه شورای سلامت در زمینه ارتقا سلامت ۸ محصول پرمصرف را به طور جدی در دستور کار قرار دادیم.
وی از اقدامات انجام شده برای کاهش بقایای سموم و کودهای شیمیایی در محصولات کشاورزی گزارشی ارائه کرد و گفت: نمونه‌برداری از مزارع و میادین جهت اعطای کد ۱۸ رقمی به محصولات در حال انجام است، که این کد در ۲۲ کشور دنیا از مقبولیت برخوردار است و با هدف صادرات‌محور کردن تولیدات اجرایی می‌شود و از اردیبهشت‌ماه ۹۷ اعطای گواهی بهداشت به محصولات شروع شده تا محصولات گواهی شده وارد بازار شود که بقایای سموم آن از حد مجاز پایین‌تر باشد.

(چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸) ۱۵:۲۷

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید