چهارشنبه / ۱ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۵:۲۴
سرویس : کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا
کد خبر : ۸۵۸۲۵
گزارشگر : ۳۵۵۱
تسنیم
سرویس کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا

تولیدکنندگان سیر آمریکا از جنگ تجاری سود می برند

برخلاف میلیونها کشاورز آمریکایی ، پرورش دهندگان سیر از جنگ تجاری با چین سود می‌برند و از آخرین حمله اقتصادی ترامپ راضی هستند.

برخلاف میلیونها کشاورز آمریکایی ، پرورش دهندگان سیر از جنگ تجاری با چین سود می‌برند و از آخرین حمله اقتصادی ترامپ راضی هستند.
 فروش ایالت کالیفرنیا که مرکز پرورش سیر است، پس از دهه ها که بازار را به وارد کنندگان چینی باخته بود ، افزایش یافته است. با وضع عوارض بیشتر بر واردات سیر از چین، به نظر میرسد شرایط برای این کشاورزان بهتر هم می‌شود.
کن کریستوفر، معاون اجرایی کریستوف رنچ، یکی از سه تولید کننده بزرگ سیر آمریکا گفت:« در یک دنیای بدون نقص دوست داریم این عوارض تا ابد باقی بمانند».
 در حالی که بسیاری کشاورزان به خاطر وابستگی به فروش در چین از جنگ تجاری آسیب دیده اند ، پرورش‌دهندگان سیر آمریکا سود می‌برد چون به شدت بر فروش داخلی متکی هستند.
 عوارض بر سیر چین از 10 درصد تا 25 درصد در نهم ماه می افزایش یافته است. آمریکا عوارض را بر 200 میلیارد دلار کالاهای چینی افزایش داد و امید رسیدن به یک توافق بین چین و آمریکا را ناامید کرد.
 در حالی که کشاورزان دانه های سویا در آمریکا شاهد پرشدن سیلوهایشان و توقف خرید چینی ها هستند ، فروش سیر 15 درصد در سه ماه پایانی 2018 پس از وضع عوارض 10 درصدی برسیر چین افزایش یافته است.
 ترامپ در ماه جاری پس از شکست گفتگوها با چین عوارض بالاتری وضع کرد. این افزایش عوارض چند هفته قبل از برداشت محصول سیر آمریکا اتفاق افتاد.
 کریستوفر گفت:« زمان بندی آن بهتر از این نمیشد. ما تخمین می‌زنیم تقاضا برای سیر کالیفرنیا در هفته های اخیر افزایش یابد».
سیر کالیفرنیا به طور معمول با قیمت بالاتری نسبت به سیر چین فروخته می شد. حالا  هر بسته 30 پوندی آن 60 دلار در بازار عمده فروشی به فروش می رسد. تا همین اواخر سیر چین 20 دلار در هر بسته فروخته می‌شد ولی وضع عوارض قیمت آن را به 40 دلار رسانده است.
 سودی که کشاورزان سیر آمریکایی از عوارض می برند در بخش کشاورزی این کشور یک استثنا است.

(چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸) ۱۵:۲۴

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید