یکشنبه / ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۴:۵۲
سرویس : آرد و غلات، مواد نشاسته ای
کد خبر : ۸۵۷۴۶
گزارشگر : ۳۵۵۱
سرویس آرد و غلات، مواد نشاسته ای

۱.۷ میلیون تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان خریداری شد

اسفندیاری پور از خرید ۱.۷ میلیون تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان خبر داد و گفت: این میزان خرید در مدت مشابه سال قبل ۱.۳ میلیون تن بوده است.

شصت و هفتمین جلسه کمیته فنی گندم با هدف بررسی آخرین وضعیت سبز بذور اصلاح شده در طبقات مختلف در مناطق سرد و معتدل و ارائه توصیه‌های فنی برای تولید بذور عاری از آفات، بیماری علف‌های هرز با حضور اسماعیل اسفندیاری پور مشاور وزیر و مجری طرح گندم، کریمی مدیرکل دفتر امور غلات و محصولات اساسی، نمایندگان موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال، موسسه اصلاح و تهیه نهال و بذر کشور، اعضای هیات علمی موسسه گیاه پزشکی کشور، محققین گندم، سازمان حفظ نباتات، سازمان هواشناسی کشور،  کمالی محقق ارشد گندم و  معاونین بهبود تولیدات گیاهی سازمان‌های جهاد کشاورزی و کارشناسان گندم و کنترل و گواهی بذر استان‌های کشور از طریق ویدئو کنفرانس امروز در سالن جلسات شهدای نعمتی جم برگزار شد.
در این جلسه مشاور وزیر و مجری طرح گندم از خرید حدود ۱.۷ میلیون تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان خبر داد و گفت: این میزان خرید در مدت مشابه سال گذشته حدود ۱.۳ میلیون تن بوده است.
اسفندیاری پور ابراز امیدواری کرد که با مراقبت‌هایی که در ایام باقیمانده از فصل زراعی و برداشت از مزارع گندم بویژه مزارع بذری انجام خواهد شد، مشکلی در تولید پیش بینی شده و خرید گندم نداشته باشیم.
وی در پایان تصریح کرد: معاونین بهبود تولیدات گیاهی و مدیران زراعت تلاش کنند برنامه تولید بذر گندم و جو استان بر اساس برنامه ابلاغی در طبقات پرورش ۳، مادری و گواهی شده محقق گردد.

(یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸) ۱۴:۵۲

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها