یکشنبه / ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۶:۰۶
سرویس : صنعت برنج و ماکارونی
کد خبر : ۸۵۵۴۷
گزارشگر : ۳۵۵۱
سرویس صنعت برنج و ماکارونی

۸۰۰ هزار تن مازاد واردات برنج داریم

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس گفت: گفته می‌شود بعضی مسؤولان دولتی در ضیافت افطاری سفارت انگلیس شرکت کردند؛ اگر توان مالی نداشتند می‌گفتند در مجلس برایشان صدقه جمع کنیم.

علیرضا سلیمی در جلسه علنی امروز (یک شنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی اظهار داشت: گفته می‌شود تعدادی از مسؤولان دولتی در ضیافت افطاری سفارت انگلیس شرکت کردند واقعاً جای سوال دارد که آیا این آقایان توان مالی نداشتند؟ اگر توان مالی نداشتند و یا وعده غذایی انگلیسی می‌خواستند می‌گفتند ما برایشان صدقه جمع می‌کردیم. خاطرمان است که دیگ پلوی سفارت انگلیس در عصر مشروطه چه مصیبت‌هایی برای کشور به بار آورد.
نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس افزود: اگر این کار قبح نداشت چرا مخفیانه رفتند؟ بعضی کت و شلوار و پیراهن یقه آخوندی می‌پوشند اما فکرشان قجری است. پرسش این جا است که آیا هدیه هم گرفتند؟ آیا مذاکره هم کردند؟ پرسش من این است که آیا واقعاً می‌خواهید با این تفکر انگلیسی و غرب پرست مشکلات کشور را حل کنید؟ آقایانی که ادعای شفافیت می‌کنند چرا این موضوع را شفاف نمی‌کنند که در سفارت روباه پیر بر سر سفره آنها نشستند و خوردند و نوشیدند در حالی که ملت در این گرانی دست و پا می‌زنند.
این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به مصرف برنج در کشور گفت: میزان مصرف ما ۳ میلیون تن است. تولید برنج ما دو میلیون و صد و حدود یک میلیون و ۷۰۰ تن واردات داریم. یعنی ۸۰۰ هزار تن مازاد وجود دارد. آقای وزیر کشاورزی! چرا مدیریت نمی‌کنید؟ چرا قیمت برنج باید به این جا برسد؟

(یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸) ۱۶:۰۶

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها