شنبه / ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۴:۲۱
سرویس : صنایع دام، طیور، آبزیان و مکملهای غذایی
کد خبر : ۸۵۵۱۴
گزارشگر : ۳۵۱۴
سرویس صنایع دام، طیور، آبزیان و مکملهای غذایی

درخواست آزاد شدن صادرات جوجه یک روزه برای تقویت قیمت مرغ +سند

معاون وزیر جهاد کشاورزی با ارسال نامه ای به معاون توسعه بازرگانی و صنایع این وزارتخانه خواهان آزاد شدن صادرات جوجه یک روزه گوشتی و تخم مرغ نطفه دار گوشتی شد.

مرتضی رضایی معاون وزیر جهاد کشاورزی با ارسال نامه ای به علی اکبر مهرفردمعاون توسعه بازرگانی و صنایع این وزارتخانه خواهان آزاد شدن صادرات جوجه یک روزه گوشتی و تخم مرغ نطفه دار گوشتی شد.
 
در این نامه اشاره شده است که با توجه به شرایط حاکم بر بازار و به منظور جلوگیری از زیان تولید کنندگان و ایجاد چالش در روند تولید پایدار گوشت مرغ و تخم مرغ ممنوعیت صادرات این محصولات با مدیریت انجمن های صنفی و اتحادیه های مربوطه  آزاد شود.
 
 
بنابراین گزارش قیمت مرغ در روزهای اخیر کاهش یافته و حتی به کمتر از نرخ مصوب 11 هزار و 500 تومان در برخی از مناطق رسیده است؛ اما قیمت این محصول در ماه های آتی تا هر کیلوگرم 17 هزار تومان نیز افزایش یافته بود.
 
 در صورت عدم آزاد شدن و نبود مدیریت در صادرات و خروج  بی رویه این محصولات، قیمت مرغ در بازار داخلی  دوباره افزایش خواهد یافت. 
 
گفتنی است، در تاریخ 17 اردیبهشت یعنی یک روز بعد از این نامه نگاری ، رئیس کل گمرک نیز با ارسال نامه ای به گمرکات اجرایی بر ممنوعیت صادرات تخم مرغ غیر خوراکی تاکید کرد اما اشاره ای به وضعیت صادرات جوجه یک روزه نکرد .

 ممنوعیت صادرات تخم مرغ

(شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸) ۱۴:۲۱

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها