سه شنبه / ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۳:۵۶
سرویس : چاشنی، ادویه ها و کنسرو غیرگوشتی
کد خبر : ۸۵۴۱۸
گزارشگر : ۳۵۱۴
فارس
سرویس چاشنی، ادویه ها و کنسرو غیرگوشتی

جزئیات چگونگی توزیع شکر در میادین و فروشگاه‌ها/ بازار شکر متعادل می‌شود

رئیس سازمان صنعت استان تهران با اشاره به چگونگی توزیع شکر در میادین میوه و تره‌بار و فروشگاه‌های زنجیره‌ای گفت: طی روزهای آتی بازار شکر متعادل می‌شود.

یدالله‌صادقی  در مورد  چگونگی توزیع  و عرضه شکر در میادین میوه و تره و فروشگاه‌های زنجیره‌ای گفت: از حدود 4 روز پیش در راستای تنظیم بازار شکر، توزیع این کالا در میادین میوه و تره‌بار آغاز شده است.  
 
رئیس سازمان صنعت استان تهران با اشاره به رایزنی با امیرخسروفخریان مدیرعامل فروشگاه‌های زنجیره‌ای برای تامین موجود شکر فروشگاه‌های زنجیره‌ای گفت: از مدیرعامل فروشگاه‌های زنجیره‌ای خواستیم تا فعلا با موجودی شکر خود  فروشگاه‌های زنجیره‌ای را تامین کند تا تامین کالای  حواله‌های شکری که به غله بازرگانی ارائه شده  انجام شود و وارد شبکه توزیع شود. 
 
وی بیان داشت: در روز 15 اردیبهشت،  120 تن شکر تحویل سازمان میادین و میوه و تره‌بار شهر تهران شده است و طرح توزیع شکر را آغاز کردیم اما تا بازگشت وضعیت بازار شکر به روال قبلی چند روزی زمان لازم است. 
 
صادقی با بیان اینکه فروشگاه‌های زنجیره‌ای، سازمان میادین میوه و تره‌بار و برخی از صنوف به عنوان شبکه توزیع شکر در تهران انتخاب شده‌اند، گفت: هنوز سهمیه واحدهای صنفی به دلیل اینکه منابع مالی آنها تامین نشده بود  داده نشده است.
 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران بیان داشت: برای شهرستان‌ها هم نمایندگان ادارات صنعت معدن و تجارت را  فراخوان کرده‌ایم تا آنها از طریق شبکه منتخب خود اقدام به توزیع شکر کنند. 
 
وی گفت: 22 هزار تن سهمیه برای واحدهای صنفی و صنعتی اعلام شده که براساس پروانه‌ بهرداری در حال معرفی این واحدها به شرکت غله و بازرگانی منطقه یک هستیم.
 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران بیان داشت: اما با توجه به فرایند واردات شکر، ترخیص و همچنین تسویه شکر  و تبدیل  شکر خام به شکر سفید فرایند تولید و توزیع شکر زمان‌بر می‌شود که با سرعت بخشی به کار کارخانه‌ها  و کار شبانه‌روزی آنها  قطعا بزودی حجم بیشتری شکر وارد شبکه توزیع خواهد شد.  
 
صادقی با تاکید بر اینکه کمبود شکر به زودی در بازار حل می‌شود، گفت: تاکنون دو کارخانه قند فیروزکوه و کرج، شکر مورد نیاز تهران را تامین می‌کرد که اکنون شرکت غله و بازرگانی سه کارخانه دیگر را برای تولید بیشتر شکر برای تهران به کارخانه‌های تولیدی اضافه کرده است و براین اساس با توجه به کار شبانه‌روزی بزودی شاهد حل مشکلات در بازار شکر خواهیم بود. 
 
وی با بیان اینکه مشکلی در تامین شکر مشکلی وجود ندارد، گفت: سازمان صنعت استان تهران روزانه 7 تا 8 هزار تن حواله شکر صادر می‌کند و این حواله‌ها به شرکت غله و بازرگانی منطقه یک کشور داده‌ها می‌شود و شرکت مذکور هم به تناسب تولید در کارخانه‌های مذکور حواله را تامین کالا می‌کند و به متقاضیان تحویل می‌دهد. 
 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با بیان اینکه هنوز شبکه توزیع شکر پر و انبوه نیست، گفت: اما کم‌کم تولیدات وارد شبکه توزیع خواهد شد و نیاز مردم مرتفع می‌شود. 
 
وی با اشاره به سهمیه 26 هزار تنی توزیع شکر گفت: در حال حاضر حواله 22 هزار تن شکر برای مصارف صنف و صنعت و 4 هزار تن برای مصارف خانوار صادر شده و با تامین آن از سوی کارخانجات به بازار وارد می‌شود. 
(سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸) ۱۳:۵۶

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها