دوشنبه / ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۲:۵۵
سرویس : فرآورده های گوشتی و پروتئینی
کد خبر : ۸۵۳۸۷
گزارشگر : ۳۵۵۱
باشگاه خبرنگاران
سرویس فرآورده های گوشتی و پروتئینی

آخرین تحولات بازار مرغ/ نرخ هر کیلو مرغ به ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان رسید

چهار آیین گفت: امروز متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۸۲۰۰ تومان و آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها ۱۲ تا ۱۲۵۰۰ تومان است.

برومند چهار آیین، عضو هیئت مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی از افزایش ۱۰۰ تومانی نرخ مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۸ هزار و ۲۰۰ و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها ۱۲ تا ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان است.
وی با اشاره به اینکه مرغداران همچنان در حاشیه زیان هستند، افزود: از اواخر فروردین تاکنون، صنعت مرغ گوشتی روزانه با زیان ۱۰ تا ۱۲ میلیارد تومانی ناشی از عدم سنخیت قیمت فروش با هزینه تمام شده تولید روبرو هستند.
چهار آیین قیمت مرغ در بازار را پیش بینی کرد و گفت: با توجه به ازدیاد تقاضا برای خرید مرغ در ماه رمضان پیش بینی می‌شود که قیمت مرغ گرم به ۱۳ هزار تومان برسد.
این مقام مسئول ادامه داد: کمبود و عدم توزیع به موقع نهاده‌های دامی موجب شده تا مرغ‌های در حال پرورش با کاهش وزن گیری روبرو شوند که درنهایت این امر کاهش تولید و افزایش قیمت مرغ از نیمه دوم ماه رمضان به بعد را به همراه دارد.
وی نرخ واقعی هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری را ۹ هزار و ۲۰۰ تا ۹ هزار و ۳۰۰ و مرغ آماده به گرم در خرده فروشی‌ها را ۱۳ هزار و ۸۰۰ تا ۱۴ هزار تومان اعلام کرد و گفت: فروش مرغ با نرخ‌های کنونی بیانگر زیان یک هزار تا یک هزار و ۵۰۰ تومانی مرغداران در فروش هر کیلو مرغ است.
عضو هیئت مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه مشکلات حمل و نقل نهاده‌های دامی همچنان پا برجاست، بیان کرد: با توجه به آنکه کامیون داران مبلغ اضافه پشت بارنامه برای حمل و نقل نهاده‌های دامی دریافت می‌کنند، از این رو مرغداران همچنان گرفتار تامین نهاده هستند.
چهار آیین در پایان نرخ هر کیلو کنجاله سویا در بازار آزاد را ۵ تا ۵ هزار و ۵۰۰ و ذرت را یک هزار و ۷۰۰ تا یک هزار و ۸۰۰ تومان اعلام کرد.

(دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸) ۱۲:۵۵

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها