سه شنبه / ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۲:۳۲
سرویس : کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا
کد خبر : ۸۵۲۲۲
گزارشگر : ۳۵۵۱
سرویس کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا

سامانه «نشان حد مجاز آلاینده‌ها» در محصولات کشاورزی رونمایی شد

سامانه دریافت نشان حد مجاز آلاینده‌ها در محصولات کشاورزی امروز رونمایی شد که زمان صدور مجوزها را از 40 روز به 7 روز کاهش می‌دهند.

سامانه دریافت نشان حد مجاز آلاینده‌ها در محصولات کشاورزی امروز با حضور محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان استاندارد در سالن خوشه وزارت جهاد کشاورزی رونمایی شد.
استفاده از این سامانه این امکان را به کشاورزان می‌دهد که مجوزهای حوزه کشاورزی را در حداقل زمان دریافت کنند.
احمدی رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت جهاد کشاورزی گفت: زمان دریافت مجوزها،‌ گواهینامه‌ها، پروانه‌ها کاملا الکترونیکی شده و هیچ گونه نیاز به مراجعه حضوری نیست و اگر پیش از این هر کدام از این اقدامات تا 40 روز زمان می‌برد اکنون استفاده از فضای اینترنتی زمان آن را به 7 روز رسانده است.
متقاضیان در زمینه‌های دریافت مجوزها،‌گواهی‌های استاندارد و مجوزهای صادراتی و امثال آن می‌توانند با عضویت در سامانه پنجره واحد خدمات الکترونیک وزارت جهاد کشاورزی به آدرس http://eagri.maj.ir مراجعه کرده و مراحل ثبت‌نام خود را انجام دهند.
این سامانه باعث می‌شود که مشتریان از همه اطلاعات ریز و درشت محصولات کشاورزی که به بازار عرضه می‌شود مطلع شوند. اینکه این محصولات کجا تولید شده، چه اقداماتی روی آن انجام شده،‌ کجا عرضه یا صادر شده و چه ویژگی‌هایی دارد در این سامانه ثبت می‌شود و می‌توان آن را با محصولات دیگر هم مقایسه کرد.
گواهی‌ها از جمله گواهی استاندارد به محصولاتی داده می‌شود که استانداردهای لازم را رعایت کرده باشند، و این استانداردها باید منطبق با حد مجاز سموم باشد که توسط سازمان استاندارد تعیین شده است.
از مزایای استفاده از این سامانه کسری کار،‌کاهش زمان صدور مجوز، صرفه‌جویی در مصرف انرژی و کاهش جابه جایی تردد غیرضروری، حذف بروکراسی، تبادل دقیق اطلاعات، کاهش زمان انجام برخی فرایندها، امکان مدیریت یکپارچه در امور مجوزدهی و ده‌ها مزایای دیگر است.
آن طور که وزیر جهاد در حاشیه این نشست اعلام کرد، این سامانه صادرات محصولات کشاورزی را افزایش  خواهد داد، چرا که مشتریان اعتمادشان به محصولات بیشتر می‌شود.

(سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸) ۱۲:۳۲

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها