سه شنبه / ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۱:۲۹
سرویس : سرویس عمومی
کد خبر : ۸۵۲۱۷
گزارشگر : ۳۶۳۲
جهاد کشاورزی
سرویس سرویس عمومی

سند توسعه زنبورداری کشور تدوین شد

مجری طرح توسعه زنبورداری کشور از تدوین سند راهبردی توسعه زنبورداری کشور خبر داد.

مهندس فرهاد مشیر غفاری در مراسم امضای توافقنامه کاری مشترک توسعه کسب و کار و تجارت صنعت زنبورداری ایران در بازارهای بین المللی با اعلام این مطلب افزود: اهداف و چشم انداز صنعت زنبورداری در این سند ترسیم شده است.

وی اظهار داشت: سند اجرایی توسعه زنبورداری کشور نیز در حال تدوین است.

مشیر غفاری گفت: با وجود پتانسیل های خوب در حوزه زنبورداری از جمله ۲۵۰ تعاونی، ۲۶ اتحادیه، یک اتحادیه سراسری، یک صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و انجمن علمی، توسعه این حرفه در بخش کشاورزی بر افزایش تولید و کیفیت محصولات با گردافشانی تاثیر گذار خواهد بود.

مجری طرح توسعه زنبورداری کشور افزود: محصولات اصلی زنبور عسل مانند ژل رویال، گرده گل، موم عسل و زهر زنبور عسل ارزش بالایی برای این حرفه و جمعیت ۸۵ هزار نفری زنبورداری کشور به همراه دارد.

وی ابراز امیدورای کرد که همکاری مشترک وزارتخانه های جهاد کشاورزی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور توسعه صنعت زنبورداری ادامه پیدا کند.

در این مراسم، مدیر ارشد پروژه سازمان توسعه صنعتی ملل متحد موسوم به یونیدو (UNIDO) بر نوآوری و خلاقیت به منظور پیشرفت صنعت زنبورداری در ایران تاکید و تصریح کرد: صنعت زنبورداری در ایران نیاز دارد که به تکنولوزی های جدید متصل شود.

دکتر مارلین باکالی افزود: تکنولوژی های جدید از جمله  Block Chain به ایجاد شفافیت در حوزه عسل و زنبورداری و دسترسی آسانتر به بازار کمک می کند.

وی اظهار داشت: از طریق این تکنولوژی، اطلاعات مربوط به تولید کننده، منطقه تولید شده و سایر اطلاعات در زنجیره ارزش برای مصرف کنندگان و تولیدکنندگان عسل و فرآورده های آن قابل دسترسی است.

باکالی گفت: کارآفرینی بدون نوآوری امکان پذیر نیست و در سایه تکنولوژی های جدید می توان به اهداف توسعه صنعت زنبورداری در ایران دست یافت.

(سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸) ۱۱:۲۹

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید