شنبه / ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۵:۳۳
سرویس : بازار پخش و توزیع مواد غذایی
کد خبر : ۸۵۱۱۸
گزارشگر : ۳۵۱۴
باشگاه خبرنگاران جوان
سرویس بازار پخش و توزیع مواد غذایی

رکود بر بازار گوشت حاکم است/ نرخ هر کیلو دام زنده سبک ۳۰ هزار تومان

پوریان گفت: هم اکنون قیمت هر کیلوگرم لاشه گوسفندی با وزن سبک درب عمده فروشی ۶۷ تا ۶۸ هزار و وزن سنگین ۵۸ تا ۶۰ هزار تومان است.

منصور پوریان رئیس شورای صادرکنندگان دام زنده ، از رکود حاکم بر بازار گوشت خبر داد و گفت: هم اکنون قیمت هر کیلوگرم لاشه گوسفندی با وزن سبک درب عمده فروشی ۶۷ تا ۶۸ هزار و وزن سنگین ۵۸ تا ۶۰ هزار تومان است.
 
وی نرخ هر کیلو دام زنده سبک را ۳۰ تا ۳۲ هزار تومان اعلام کرد و افزود: با توجه به شرایط مناسب عرضه دام زنده تولید داخل و دام زنده و گوشت قرمز وارداتی در روز‌های آتی پیش بینی می‌شود که قیمت گوشت با روند کاهشی در بازار روبرو شود.
 
پوریان با انتقاد از قیمت بالای گوشت در خرده فروشی‌ها گفت: علی رغم کاهش قیمت گوشت در عمده فروشی ها، اما نرخ آن در خرده فروشی‌ها کاهش چشمگیری نداشته است.
 
رئیس شورای تامین کنندگان دام کشور پیرامون تلفات دام زنده ناشی از سیل اخیر بیان کرد: سیل اخیر در اکثر استان‌های کشور خساراتی را به بخش کشاورزی وارد کرده است، اما میزان تلفات دام سبک در استان‌ها در حدی نبوده که بتواند بر تنظیم بازار و قیمت گوشت در بازار اثر گذار باشد.
 
بیشتر بخوانید: اختصاص ارز نیما به واردات تأثیری بر نوسان قیمت گوشت نداشت/ توزیع روزانه ۱۳۰۰ تن مرغ گرم با نرخ مصوب در تهران
 
وی با اشاره به اینکه واردات دام سنگین در حال انجام است، اظهار کرد: برای جلوگیری از نابسامانی بازار گوشت قرمز مقرر شده، واردات دام سنگین به شکل هدفمند انجام شود که از این رو به پشتیبانی امور دام پیشنهاد داده ایم که بخشی از دام‌های وارداتی را به دامداری‌های مختلف عرضه کنند چرا که این موضوع بر کاهش قیمت تاثیر گذار است.
 
رئیس شورای تامین کنندگان دام کشور در پایان تصریح کرد: با توجه به شرایط مناسب عرضه دام زنده و گوشت قرمز وارداتی پیش بینی می‌شود که ظرف روز‌های آتی قیمت هر کیلو دام زنده به ۲۸ تا ۲۹ هزار و لاشه گوسفندی به ۶۵ هزار تومان برسد.
(شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸) ۱۵:۳۳

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید