یکشنبه / ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۵:۲۲
سرویس : فرآورده های گوشتی ، کنسروها و غذای آماده
کد خبر : ۸۴۹۶۳
گزارشگر : ۳۵۵۱
تسنیم
سرویس فرآورده های گوشتی ، کنسروها و غذای آماده

توزیع ۴۰ ثانیه ای گوشت تنظیم بازاری در فروشگاه شهروند

درحالی که اخبار ضد و نقیضی درباره توقف یا ادامه توزیع گوشت قرمز تنظیم بازاری مطرح است شامگاه گذشته فروشگاه شهروند در یک اقدام تامل انگیز تنها در مدت چند ثانیه اقدام به توزیع این محصول کرد.

عباس قبادی دبیر ستاد تنظیم بازار از توقف توزیع گوشت گوسفندی تنظیم بازاری از ابتدای اردیبهشت ماه خبر داده که این امر با وجود گلایه هایی که مردم درباره نحوه توزیع این محصولات تنظیم بازاری داشتند باعث افزایش نگرانیها شده است.
حقیقیت این است که میزان عرضه گوشتهای تنظیم بازاری در مقایسه با تقاضایی که در بازار وجود دارد، بسیار کمتر است و این امر منجر به ایجاد صفوف طولانی برای خرید این محصول شد.
درحالیکه هرکیلوگرم گوشت تنظیم بازاری(منجمد چرخ کرده) 32هزار تومان تا 44 هزار تومان(گوسفندی) قیمت داشت، اکنون قیمت هرکیلوگرم گوشت گوسفندی در بازار آزاد حدود 100 هزار تومان و گوشت گوساله حداقل 85 هزار تومان است.
بعد از این افزایش نارضایتی ها در میان مردم درباره قطع توزیع گوشت قرمز تنظیم بازار، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه جلسه  هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت: تا به امروز ارز 4200 تومانی از واردات گوشت برداشته نشده و همچنان تا بلاتکلیفی بر بازار ادامه داشته باشد گوشت با این ارز وارد می‌شود.
بر اساس گزارش میدانی در ساعات پایانی روز گذشته در فروشگاه شهروند تهران(بهرود) اعلام شد که گوشت چرخ‌کرده تنظیم بازاری در این فروشگاه توزیع میشود اما به فاصله 40 ثانیه بعد از این اعلام به محل عرضه این محصول مراجعه میشود و متصدی غرفه، خبر از اتمام موجودی این محصول میدهد.
وی در واکنش به اینکه چرا کمتر از یک دقیقه به پایان رسید این طور میگوید: «مگر طرح تنظیم بازار پراید و فروش اینترنتی این محصول چقدر به طور انجامید».

(یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸) ۱۵:۲۲

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید