پنج شنبه / ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۱:۳۲
سرویس : اقتصاد
کد خبر : ۸۴۹۰۹
گزارشگر : ۳۵۵۱
تسنیم
سرویس اقتصاد

قانون انتزاع ادغام بازرگانی و صنعت را به شکست کشاند

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ظاهراً برخی اتفاقات سیاسی در کشور افتاده است که نظر مجلس برگشت و خواستار وزارت بازرگانی هستند. نگرانم که اگر تفکیک انجام شود تحریم ها موفق شوند.

مهدی غضنفری وزیر اسبق صنعت، معدن و تجارت گفت: زمانی که بر اساس مصوبه مجلس، دو وزارتخانه صنایع و معادن را با بازرگانی ادغام کردیم فرماندهی واحد برای مدیریت تولید و تجارت ایجاد شد.
وی ادامه داد: حدود یکسال بعد، مجلس شورای اسلامی، قانون انتزاع (تمرکز وظایف بخش کشاورزی در وزارت جهاد) را وضع کرد که ضد قانون ادغام بود و بخش هایی از وزارت صمت را از وزارتخانه جدا کرد که در همان زمان اعلام کردیم با این کار نمی توانیم فرماندهی واحد را انجام دهیم و ستاد تدابیر ویژه، مصوبه ای را تصویب کرد و اجرای قانون انتزاع را تا پایان دولت به تاخیر انداخت.
غضنفری اضافه کرد: لذا اگر در سال 91 توانستیم در مقابل تحریم ها بایستیم یکی از علت ها، ادغام وزارتخانه بود که به هماهنگی بیشتر اقتصادی در مقابل تحریم ها منجر شد.
وی با بیان اینکه اکنون هم به شدت به فرماندهی واحد در مقابل تحریم ها نیاز داریم، افزود: متاسفانه دولت آقای روحانی به محض روی کار آمدن، با اجرای قانون انتزاع، بخشی از ساختار وزارت صمت را به وزارت جهاد کشاورزی داد و دوباره مشکلات بازار ایجاد شد.
وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت گفت: شرح وظایف را هم آماده کردیم و در معاونت مربوط ریاست جمهوری در حال بررسی بود و قرار بود به مجلس ارائه شود.
غضنفری با بیان اینکه در برنامه های پنج ساله، کوچکسازی و چابکسازی و افزایش ندادن ساختار را داریم، افزود: ظاهراً برخی اتفاقات سیاسی در کشور افتاده است که نظر مجلس برگشت و خواستار وزارت بازرگانی هستند. نگرانم که اگر تفکیک انجام شود تحریم ها موفق شوند.
وی با اشاره به اینکه احتمالا وجود رگه هایی از نگاه سیاسی ما را دچار مشکل می کند، گفت: دولت در انجام کارهای خود ناموفق بوده است و در حال ایجاد صحنه هایی است تا پشت آن پنهان شود.

(پنج شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸) ۱۱:۳۲

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها