یکشنبه / ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ / ۲۲:۱۳
سرویس : آرد و غلات، مواد نشاسته ای
کد خبر : ۸۴۸۱۵
گزارشگر : ۳۵۵۱
سرویس آرد و غلات، مواد نشاسته ای

میزان قابل توجهی از گندم کشور آسیب دید

سیف گفت: امروز با ورود سیل به بخشی از مزارع استان، میزان قابل توجهی از گندم باکیفیت کشور آسیب دیده و خساراتی را به کشاورزان تحمیل کرده است.

 یزدان سیف مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی  پس از بازدید از مزارع گندم و دانه‌ی روغنی کلزا اظهار کرد: استان خوزستان یکی از قطب‌های تولید گندم باکیفیت در کشور است و امروز با ورود سیل به بخشی از مزارع استان، میزان قابل توجهی از گندم باکیفیت کشور آسیب دیده و خساراتی را به کشاورزان تحمیل کرده است.
وی افزود: در بازدید از مزارع گندم و کلزا، میزان خسارات مورد ارزیابی قرار گرفت و با توجه به این که استان خوزستان سوابق مدیریتی در تولید محصولات کشاورزی به ویژه گندم و کلزا را دارد، انتظار می‌رود با تلاش بیشتر شرکت غله استان خوزستان، حداکثر بهره‌برداری از مزارع استان را داشته باشیم.
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در بازدید از استان خوزستان، با اشاره به خسارات وارد شده به بخش کشاورزی این استان اظهار کرد: علیرغم تغییرات آب و هوایی، امکان برداشت حداکثری گندم و دانه‌ روغنی کلزا وجود دارد و لازم است شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۴ برای ورود به زمان اوج خرید، آمادگی کامل را داشته باشد.
براساس این گزارش، خدارحم امیری‌زاده مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۴ با تشریح اقدامات انجام شده برای کمک‌رسانی به مناطق سیل‌زده‌ استان، گفت: با برگزاری جلسات متعدد فنی برای اولین بار عملیات خرید سنوات گذشته در یک نمودار عملیاتی ترسیم شده و درصددیم با شناسایی نقاط ضعف و قوت و با بهره‌گیری از تجربیات گذشته، برای بهبود روند عملیات خرید گندم و کلزا در استان اقدام کنیم.

(یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸) ۲۲:۱۳

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید