یکشنبه / ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ / ۲۲:۱۰
سرویس : صنایع دام، طیور، آبزیان و مکملهای غذایی
کد خبر : ۸۴۸۱۳
گزارشگر : ۳۵۵۱
سرویس صنایع دام، طیور، آبزیان و مکملهای غذایی

تصفیه بیولوژیکی پساب دامداری یکی از اهداف روز مزرعه محصولات علوفه ای

کشاورز گفت: تصفیه بیولوژیکی پساب دامداری و استفاده از آن به عنوان آب آبیاری غنی سازی شده از دیگر اهداف روز مزرعه محصولات علوفه‌ای به شمار می‌رود.

عباس کشاورز معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد: آشنایی و بازدید میدانی تولید کنندگان پیشرو و علاقه‌مند ۱۰ استان برتر کشور در زمینه محصولات دامی از امکان پذیری تولید علوفه‌های متنوع با تاکید بر کشت در فصل پاییز، روش‌های بهینه کاشت ردیفی ذرت علوفه‌ای و سیستم آبیاری قطره‌ای با بیشترین بهره وری، الگو‌های متنوع تهیه سیلو با استفاده از انواع علوفه و اثرات تغذیه‌های آن‌ها از اهداف مراسم روز مزرعه محصولات علوفه‌ای است.
وی افزود: تصفیه بیولوژیکی پساب دامداری و استفاده از آن به عنوان آب آبیاری غنی سازی شده از دیگر اهداف روز مزرعه محصولات علوفه‌ای به شمار می‌رود.
کشاورز در پایان تصریح کرد: مراسم روز مزرعه محصولات علوفه‌ای سه شنبه ۲۷ فروردین ماه با حضور مدیران ارشد وزات جهاد کشاورزی، روسای سازمان جهاد کشاورزی و معاونان بهبود تولیدات گیاهی و دامی و تعدادی از دامداران پیشرو در شهرستان پیشوا در استان تهران برگزار می‌شود.
بنابراین گزارش، دامداران پیشرو از استان‌های مهم تولید کننده فرآورده‌های دامی با اقلیم مشابه شامل اصفهان، فارس، البرز، تهران، سمنان، زنجان، قزوین، خراسان رضوی، مرکزی، و قم در روز مزرعه محصولات علوفه‌ای شرکت می‌کنند.

(یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸) ۲۲:۱۰

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها