یکشنبه / ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۸:۱۳
سرویس : فرآورده های گوشتی و پروتئینی
کد خبر : ۸۴۶۳۸
گزارشگر : ۳۵۵۱
باشگاه خبرنگاران
سرویس فرآورده های گوشتی و پروتئینی

سهمیه گوشت و مرغ مناطق سیل زده افزایش می یابد

حسینی گفت: حدود ۲۰۰ تن سهمیه مازاد گوشت و ۲۰۰ تن مرغ به غیر از سهمیه دولتی به مناطق سیل زده استان خوزستان اضافه شده است.

سید شریف حسینی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت  گفت: با توجه به ماموریتی که این وزارتخانه در سه مقطع قبل از سیل، زمان سیل و بعد از سیل دارد و با توجه به سال رونق تولید که رهبری به آن تاکید داشتند، اولویت اصلی ما حمایت از تولید کنندگان است که علاوه بر اینکه آن‌ها در سیل دچار مشکل و کاهش تولید نشوند، شرایطی را ایجاد کنیم که رونق اقتصادی هم نمود داشته باشد.
وی افزود: در این بازدید شهرک‌های صنعتی را بررسی کردیم که با توجه به اقداماتی که پرسنل ما در استان خوزستان انجام دادند، هیچ یک از شهرک‌های صنعتی دچار مشکل نشده اند. امروز از شهرک صنعتی چوئبده اهواز بازدید کردیم که تولید انجام می‌شد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه تنظیم بازار در چنین شرایطی نباید از دید ما خارج باشد، مطرح کرد: در شرایط موجود، بازار باید ثبات خودش را حفظ کند. در استان خوزستان شاهد هستیم که بازار دچار هیچ گونه نوسانی نشده است و کالا‌ها به وفور در دسترس است.
افزایش سهمیه گوشت و مرغ مناطق سیل زده استان خوزستان
حسینی کمک به مردم سیل زده را از دیگر اولویت‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت دانست و تصریح کرد: طبیعی است در کنار اولویت اصلی باید کمک‌هایی به مردم سیل زده داشته باشیم که با موافقت وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت تاکنون ۲۵۰ هزار کیسه برای پر کردن و ایجاد سیل بند به مردم استان خوزستان تحویل شده است. حدود ۲۰۰ تن سهمیه مازاد گوشت و ۲۰۰ تن مرغ به غیر از سهمیه دولتی به مناطق سیل زده استان خوزستان اضافه شده است. همچنین گوشت مورد نیاز آشپزخانه‌هایی که برای سیل زدگان غذا تهیه می‌کنند تامین شده است.
وی از تشکیل جلسه کارگروه و کمیته بحران در استان خوزستان خبر داد و افزود: این کارگروه حدود ۶ روز پیش برای کمک بیشتر به آسیب دیدگان از سیل در استان خوزستان فعال شد. در تهران هم با دستور وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت ستاد بحرانی تشکیل شده است که متشکل از معاونان و مسئولان مربوط است. این ستاد تصمیماتی که در استان‌ها گرفته می‌شود را پشتیبانی کرده و کمک‌ها برای استان‌ها ارسال می‌شود. امیدوارم در روز‌های آتی شاهد از بین رفتن خسارت‌های این حادثه باشیم و مردم این استان‌ها به زندگی عادی بازگردند.

(یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۸) ۱۸:۱۳

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها