یکشنبه / ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۱:۰۸
سرویس : فرآورده های گوشتی و پروتئینی
کد خبر : ۸۴۶۲۵
گزارشگر : ۳۵۵۱
ایلنا
سرویس فرآورده های گوشتی و پروتئینی

کاهش قیمت گوشت و مرغ ظرف روزهای آینده

مدیرکل امور پشتیبانی دام وزارت جهاد کشاورزی گفت: با توجه به توزیع وسیع و گسترده گوشت سفید و قرمز هیچ توجیه اقتصادی برای افزایش قیمت وجود ندارد بلکه انتظار داریم در روزهای آینده شاهد کاهش قیمت‌ها نیز باشیم.

ورناصری مدیرکل امور پشتیبانی دام وزارت جهاد کشاورزی درخصوص وضعیت گوشت سفید و قرمز در ایام نوروز گفت: خوشبختانه در هر دو بخش شرایط آرامی را پشت‌سر گذاشتیم و در قیمت مرغ نیز شاهد کاهش قیمت بودیم.
وی ادامه داد: روند عرضه مرغ گرم و منجمد به صورت گسترده در سراسر کشور باعث شد که هیچ کمبودی احساس نشود. به طوری که در تهران فقط روزی هزار تُن مرغ گرم با قیمت کیلویی 11 هزار و 500 تومان عرضه می‌شود که در نهایت شهروندان می‌توانند با قیمت 14هزار تومان آن را خریداری کنند اکنون نیز این توزیع ادامه دارد و پیش بینی می‌کنیم ظرف روزهای آینده شاهد کاهش قیمت مرغ در میادین باشیم
ورناصری درخصوص بازار گوشت قرمز گفت: با توجه به واردات دام زنده و گوشت و توزیع آن در شب عید شاهد کنترل خوب بازار بودیم. ضمن آنکه واردات دام‌های زنده در روزهای آینده ادامه خواهد داشت. این واردات باعث شد که ما در این شرایط شاهد کاهش 10 هزار تومانی قیمت گوسفند زنده باشیم و انتظار داریم که در روزهای آینده نیز این روند کاهشی ادامه داشته باشد.
وی در پایان افزود: با توجه به توزیع وسیع و گسترده گوشت سفید و قرمز هیچ توجیه اقتصادی برای افزایش قیمت وجود ندارد بلکه انتظار داریم در روزهای آینده شاهد کاهش قیمت‌ها نیز باشیم.

(یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۸) ۱۱:۰۸

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها