چهارشنبه / ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ / ۱۴:۲۲
سرویس : صنایع دام، طیور، آبزیان و مکملهای غذایی
کد خبر : ۸۴۲۷۴
گزارشگر : ۳۵۵۱
باشگاه خبرنگاران
سرویس صنایع دام، طیور، آبزیان و مکملهای غذایی

۱۵ هزار و ۸۸۰ تن کیلکا در مازندران صید شد

آخوندی میزان صید کیلکا در استان مازندران را ۱۵ هزار و ۸۸۰ تن اعلام کرد و گفت: این میزان صید نسبت به سال قبل، ۲۲ درصد رشد را نشان می‌دهد.

مختار آخوندی، مدیر کل دفتر صید و صیادی سازمان شیلات ایران، اظهار کرد: سال گذشته، ۱۸ هزار و ۶۳۰ تن ماهی کیلکا از خزر صید شد.
وی افزود: این میزان صید، توسط ۷۴ فروند شناور در استان‌های گیلان و مازندران انجام شد که ۴۴ فروند آن مربوط به استان مازندران و ۳۰ فروند استان گیلان بوده است.
مختاری، میزان صید کیلکا در استان مازندران را ۱۵ هزار و ۸۸۰ تن اعلام کرد و گفت: این میزان صید نسبت به مدت مشابه سال ۹۶، حدود ۲۲ درصد رشد را نشان می‌دهد.
آخوندی با بیان اینکه در مدت یاد شده در استان گیلان ۵۱۳۸ تن کیلکا صید شد، بیان کرد: این میزان صید نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۹ درصد کاهش داشته است.
وی درباره قیمت ماهی کیلکا افزود: امسال قیمت هر کیلوگرم ماهی کیلکا به صورت عمده فروشی برای مصارف انسانی، بین ۲۵۰۰ تا ۳ هزار تومان و برای مصارف پودر ماهی، بین ۱۶۰۰ تا ۱،۸۰۰ تومان است.
مدیر کل دفتر صید و صیادی سازمان شیلات با اشاره به اینکه در حوزه دریای خزر برنامه توسعه صیادی نداریم، گفت: هدف سازمان شیلات در دریای خزر حفظ اشتغال موجود، ثبات بهره برداری از ذخایر و همچنین صید اقتصادی توسط صیادان است.
وی در پایان تصریح کرد: صید ماهی کیلکا در دو مقطع سال در اوایل اردیبهشت و پاییز، به علت فصل تخم ریزی متوقف می‌شود ضمن اینکه امسال صید کیلکا تا آخر اسفند ادامه خواهد داشت.

(چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷) ۱۴:۲۲

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها