سه شنبه / ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ / ۰۹:۴۶
سرویس : آرد و غلات، مواد نشاسته ای
کد خبر : ۸۴۲۳۴
گزارشگر : ۳۵۱۶
سرویس آرد و غلات، مواد نشاسته ای

دولت در قیمت تضمینی گندم تجدیدنظر کند

رئیس کمیسیون کشاورزی، صنایع غذایی و منابع طبیعی اتاق بازرگانی بیرجند گفت: دولت در قیمت تضمینی گندم تجدیدنظر کند؛ این قیمت نسبت به دیگر کشورها کمتر است و تقاضا داریم در این خصوص تجدید نظر شود.

سید حسین خیریه، شب گذشته 20 اسفند، در نشست فعالان اقتصادی خراسان جنوبی اظهار کرد: خراسان جنوبی دارای محصولات استراتژیک عناب، زعفران و زرشک بوده و یکی از مشکلات اصلی برای تولید این محصولات آب است.
 
وی با بیان اینکه برای تولید بیشتر نیاز به اجازه گرفتن برای برداشت از آب‌های منطقه مرزی هستیم، گفت: خراسان جنوبی علی رغم خشکسالی‌های پیاپی مقام دوم بخش کشاورزی در کشور را به خود اختصاص داده است.
 
رئیس کمیسیون کشاورزی، صنایع غذایی و منابع طبیعی اتاق بازرگانی بیرجند افزود: پروژه باروری ابرها آماده است و نیاز به اعتبار دارد تا استان را از خشکسالی نجات دهد.
 
خیریه تصریح کرد: دولت در قیمت تضمینی گندم تجدیدنظر کند؛ این قیمت نسبت به دیگر کشورها کمتر است و تقاضا داریم در این خصوص تجدید نظر شود.
 
وی ادامه داد: خراسان جنوبی در بخش دام و طیور نیز ویژگی خاصی دارد و 54 هزار تن گوشت قرمز و 13 هزار تن تخم مرغ را تولید می‌کند و بین 70 تا 75 درصد از تولیدات گوشت سفید و دان دام و طیور در استان مازاد است.
 
رئیس کمیسیون کشاورزی، صنایع غذایی و منابع طبیعی اتاق بازرگانی بیرجند خاطرنشان کرد: در استان 14 کارخانه دام وجود دارد که 36 هزار تن محصول در استان تولید می‌کنند و به دنبال رقابت با بازارهای چین و افغانستان هستیم.
(سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷) ۰۹:۴۶

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید