دوشنبه / ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ / ۱۵:۰۸
سرویس : فراورده های روغنی
کد خبر : ۸۴۲۱۴
گزارشگر : ۳۵۱۶
ایسنا
سرویس فراورده های روغنی

پرداخت یک ماه حقوق عقب افتاده کارگران روغن نباتی گلناز در کرمان

نماینده کرمان و راور در مجلس گفت: با پیگیری های صورت گرفته یک ماه حقوق کارگران کارخانه روغن نباتی گلناز پرداخت شده و دو ماه حقوق دیگر تا پایان ماه پرداخت می‌شود.

 محمدرضا پورابراهیمی در نشستی که در ارتباط با آخرین تصمیمات استانی برای مشکلات شرکت روغن نباتی گلناز برگزار شد، اظهار کرد: ورود همه جانبه دستگاه قضایی، استانداری کرمان و مجموعه شورای کارگری به مسئله کارخانه روغن نباتی گلناز موجب شد تا جلساتی را در تهران و کمیسیون اقتصادی برای رفع مشکل داشته باشیم.
 
وی ادامه داد: نشست هایی با حضور معاونان وزرای جهاد کشاورزی و صنعت و معدن، شرکت بازرگانی دولتی و مدیران عامل بانک ملی و سپه برگزار شد و به جمع بندی هایی رسیدیم که با توجه به استراتژی بودن کالای روغن و اهمیت آن برای کشور، این کارخانه سریعا فعال شود. در استان هم کارگروه های رفع موانع تولید، برگزار و مباحث مالیاتی، زیرساختی و بیمه‌ای کارخانه گلناز مطرح شد.
 
وی ادامه داد: شرکت گلناز مطالبه 7 میلیارد تومانی از شرکت بازرگانی دولتی دارد که مقرر شد تا سریعا نسبت به پرداخت آن اقدام شود و یا به همان میزان روغن خام در اختیار شرکت گلناز قرار گیرد. 
 
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از تحویل 5000 تن روغن خام به کارخانه گلناز اشاره کرد و گفت: چهار خط تولید در کارخانه وجود دارد که با توجه به اهمیت مسئله و صادراتی بودن محصول قبلی این کارخانه و وجود انباری با ظرفیت 39 هزار تن، قرار شد دو خط تولید آن برای رفع نیاز کشور در اختیار شرکت‌ها قرار داده شود.
 
پورابراهیمی گفت: با توجه به نیاز کشور به تولید روغن و میزان اشتغالی که از این طریق می‌توان در استان ایجاد کرد، دلیلی برای حتی یک روز توقف فعالیت این کارخانه وجود ندارد.
(دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷) ۱۵:۰۸

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها