دوشنبه / ۶ اسفند ۱۳۹۷ / ۰۹:۲۵
سرویس : کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا
کد خبر : ۸۳۷۹۰
گزارشگر : ۳۵۵۱
ایرنا
سرویس کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا

سالانه 4میلیارد شاخه گل و گلدان در کشور تولید می شود

مدیر کل دفتر گل و گیاه وزارت جهاد کشاورزی گفت:سالانه چهار میلیارد شاخه گل و گلدان در کشور تولید می شود و در این حوزه 150هزار نفر به صورت مستقیم مشغول به کار هستند.

غلامرضا تقوی در آیین افتتاحیه ششمین جشنواره ملی گل و گیاه در بابل میزان اراضی زیر کشت گل وگیاه در کشور را هفت هزار هکتار اعلام کرد.
وی با اشاره به شرایط تحریمی کشور، رونق و صادرات گل و گیاه را منبع جدید ارزی برای کشور عنوان کرد و افزود: ارزش فروش یک بشکه نفت در ایران کمتر از فروش یکصد شاخه گل رز است لذا ما باید از این ظرفیت طلایی به خوبی استفاده کنیم تا صادرات غیر نفتی را رونق بخشیم.
تقوی گفت: در حال حاضر تولید گل و گیاه از جمله به صرفه ترین محصول در کشور است که برای رشد و نمو به آب زیادی نیاز ندارد.
مدیر کل دفتر گل و گیاه وزارت جهاد کشاورزی اضافه کرد: صنعت گل و گیاه از جمله تولیداتی است که می‌تواند نقدینگی‌های سرگردان را به خود جذب کند و دستاورد اقتصادی مطلوبی برای تولید کنندگان داشته باشد.
تقوی گفت: در حال حاضر سرانه مصرف گل در کشور 18 شاخه در سال است و این آمار در کشورهای پیشرفته اروپایی به 230 شاخه می‌رسد.
به گفته وی برگزاری چنین جشنواره های در سراسر کشور در افزایش مصرف سرانه گل موثر است و ضمن ایجاد شور و نشاط در جامعه، زمینه اشتغال و تولید پایدار هم در کشور فراهم می کند.
ششمین جشنواره ملی گل و گیاه در سطح سه هزارو500 مترمربع با 125 غرفه از استان های تهران، البرز، اصفهان، تبریز، گیلان و دیگر نقاط کشور از امروز در مصلی شهر بابل آغاز بکار کرد و تا 10 اسفندماه جاری برای بازدید عموم دائر است.

(دوشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۷) ۰۹:۲۵

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها