جمعه / ۳ اسفند ۱۳۹۷ / ۱۸:۳۶
سرویس : اقتصاد
کد خبر : ۸۳۷۱۱
گزارشگر : ۳۵۵۱
باشگاه خبرنگاران
سرویس اقتصاد

امضای تفاهم‌نامه‌ای به ارزش ۲ میلیون دلار در حوزه کارآفرینی

امضای تفاهم‌نامه‌ای به ارزش ۲ میلیون دلار در حوزه کارآفرینی/ایجاد مرکز تخصصی کارآفرینی هند–ایران در تهرانبا امضای تفاهم‌نامه‌ای به ارزش ۲ میلیون دلار میان ایران و هند، همکاری دو کشور در حوزه کارآفرینی گسترش می‌یابد.

با امضای تفاهم‌نامه‌ای به ارزش ۲ میلیون دلار میان ایران و هند، همکاری دو کشور در حوزه کارآفرینی گسترش می‌یابد. این تفاهم‌نامه، در حیدرآباد هندوستان به امضای اصغر نوراله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید جمهوری اسلامی ایران و سانیل شوکلا رییس موسسه توسعه کارآفرینی هند رسید.
بر اساس این تفاهم‌نامه که در حاشیه کنفرانس دو سالانه بین المللی توسعه کارآفرینی در هند امضا شد، مرکز تخصصی کارآفرینی کسب و کار‌های خرد و کوچک هند–ایران در تهران ایجاد می‌شود.
برگزاری دوره‌های تخصصی آموزشی، تبادل دانش برای شناسایی ظرفیت‌های کارآفرینی، اجرای برنامه‌های توسعه کارآفرینی و تامین مالی خرد از جمله دستورکار‌های این مرکز خواهد بود.
هند، از موفق‌ترین کشور‌ها در توسعه کسب و کار‌های خرد و کوچک در جهان به شمار می‌رود. اجرای تفاهم‌نامه اخیر می‌تواند به استفاده از تجربیات این کشور در توسعه کارآفرینی، سیستم تامین مالی کسب و کار‌های خرد و کوچک خصوصا در مناطق روستایی و حاشیه شهر‌ها و کمتر برخوردار در ایران منجر شود.
در این سفر که به همراه علی ربیعی رییس هیات مدیره صندوق انجام شده است، هیات ایرانی با مدیرعامل بانک توسعه صنایع کوچک هند، مدیرعامل بانک تعاون هند، مدیرعامل بانک توسعه کشاورزی هند و مدیرعامل بانک زنان هند دیدار و در مورد گسترش همکاری‌ها و تبادل تجربیات در چارچوب تفاهم‌نامه منعقده مذاکره کرد.

(جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷) ۱۸:۳۶

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید