سه شنبه / ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۴:۱۳
سرویس : سرویس عمومی
کد خبر : ۸۳۶۳۴
گزارشگر : ۳۵۵۱
ایسنا
سرویس سرویس عمومی

شرایط ثبت سفارش کالاهای گروه ۴ در مناطق آزاد اعلام شد

بخشنامه مصوبه کمیسیون اقتصاد دولت درباره ثبت سفارش کالاهای گروه ۴ در مناطق آزاد به صورت محدود و جزئیات آن از سوی معاون فنی و امور گمرکی به گمرکات سراسر کشور ابلاغ شد.

بر اساس این بخشنامه جهت حل مشکلات فعالان اقتصادی در مناطق آزاد مقرر شده است تا سقف ۱۴۰ میلیون دلار ثبت سفارش کالاهای اولویت ۴ در مناطق آزاد تا تاریخ ۳۱ فرودین ماه سال ۱۳۹۸ انجام شود.
برای ثبت سفارش در مناطق آزاد شروط دیگری نیز به شرح زیر آمده است:
۱. برای پیش فاکتورهای جدید مناطق آزاد چنانچه کالای وارده در گروه کالایی ۴ و در لیست مجاز اعلامی وزارت صمت باشد، صرفاً تا تاریخ ۳۱ فروردین ماه سال ۱۳۹۸، مجوز ثبت سفارش صادر شود.
۲. ثبت سفارش‌های موضوع بند فوق صرفاً در صورت وجود قبض انبار قبل از تاریخ ۱۵/‏۱۱/‏۹۷‬ می تواند به صورت بدون انتقال ارز انجام شود، مسئولیت کنترل تاریخ قبوض انبار بر عهده سازمان‌های مناطق آزاد خواهد بود.
۳. در مورد ثبت سفارش‌های بدون انتقال این مناطق آزاد که پیش از تاریخ ۱۵/‏۱۱/‏۹۷‬ صادر شده باشند و جزو کالاهای موضوع بند (۱) باشند امکان ویرایش فراهم شود.
۴. تا زمان استقرار گمرگ در مبادی ورودی مناطق آزاد، رفع تعهد ثبت سفارشات مناطق آزاد، از طریق تایید دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی انجام شود.
۵. لیست ردیف تعرفه های مربوط به اقلام موضوع بند ۱ فوق، توسط وزارت صمت تهیه و اعلام شود.
۶. مسئولیت کنترل سقف ارزش (تا سقف ۱۴۰ میلیون دلار) ثبت سفارش‌های موضوع بندهای (۱) و (۳) بر عهده دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی باشد.
پیش از این طی ابلاغیه‌ای به گمرک ایران، صادرات کالاها از مناطق آزاد و ویژه اقتصادی مشروط به این شرط اساسی شد که محصول تولیدی صادر شده باید به صورت ۱۰۰ درصد از مواد اولیه داخلی تولید شده باشد.

(سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷) ۱۴:۱۳

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید