دوشنبه / ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ / ۲۱:۵۸
سرویس : آرد و غلات، مواد نشاسته ای
کد خبر : ۸۳۴۰۴
گزارشگر : ۳۵۱۶
باشگاه خبرنگاران جوان
سرویس آرد و غلات، مواد نشاسته ای

خودکفایی در تولید گندم از مهمترین دستاورد‌های انقلاب در حوزه کشاورزی

مدیر کل صادرات وزارت جهادکشاورزی گفت: خوشبختانه بعد از انقلاب در بخش گندم خودکفا شدیم، در حالی که در گذشته واردکننده بودیم.

شاهرخ شجری مدیر کل صادرات وزارت جهادکشاورزی ، درباره دستاوردهای انقلاب در بخش کشاورزی گفت: خوشبختانه طی این چهل سال در بخش گندم خودکفا شدیم، این درحالی است که درگذشته واردکننده بودیم.
 
وی با اشاره به اینکه طی چند سال گذشته صادرات آرد و گندم را هم داشتیم گفت: امسال هم این ظرفیت را داریم که صادرات آرد انجام دهیم.
 
بیشتر بخوانید: پیشرفت ۱۵ میلیون دلاری صنایع کشور در رینگ صادرات 
 
شجری با بیان اینکه دربخش کشاورزی پیشرفت‌های خوبی داشته ایم اظهار کرد: مهمترین عامل رشد بخش کشاورزی را می‌توان افزایش بهره وری تولید دانست.
 
مدیر کل صادرات وزارت جهادکشاورزی تصریح کرد: تولید بیش از ۶ برابر سیب زمینی جزء دستاورد‌های مهم بخش کشاورزی بوده و کشاورزان هم توانستند بخوبی از آن استفاده کنند.
 
شجری با اشاره به اینکه اصلاح بذر‌های پیشرفته با عملکرد بالا جزء دستاورد‌های انقلاب اسلامی بوده است افزود: در حوزه کشاورزی زراعی، باغبانی و دام هم موفقیت هایی داشتیم.
 
شجری با بیان اینکه در حوزه صادرات محصولات کشاورزی توفیقات خوبی را به دست آوردیم گفت: تراز بازرگانی بخش کشاورزی بهبود یافته است و  صادرکنندگان باید از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها نهایت استفاده را داشته باشند که این تراز پیش از آنچه که هست بهبود یابد.
(دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷) ۲۱:۵۸

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید