پنج شنبه / ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ / ۰۸:۱۰
سرویس : کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا
کد خبر : ۸۳۳۴۵
گزارشگر : ۳۵۵۱
ایرنا
سرویس کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا

صادرات محصولات کشاورزی کشور 11 برابر شده است

مشاور وزیر جهاد کشاورزی گفت: میزان صادرات محصولات کشاورزی کشور از 500 میلیون دلار در ابتدای انقلاب به بیش از پنج و نیم میلیارد دلار رسیده است.

حسن رکنی در مراسم بهره برداری از کارخانه خوراک دام تعاونی دامداران در نیشابور افزود: امروز 20 نوع از محصولات لبنی تولیدی کارخانه های داخلی صادر می شود که نشان دهنده شرایط مساعد تولید در کشور است.
وی اظهار کرد: در آستانه چهل سالگی انقلاب آمار و ارقام در بخش کشاورزی نشان می دهد در مجموع محصولات کشاورزی از 26 میلیون تن در بدو انقلاب به 122 میلیون تن رسیده است.
وی گفت: همچنین تولید مرغ از 160 هزار تن به 2 میلیون و 300 هزار تن، تخم مرغ از 163 هزار تن به 903 هزار تن رسیده و میزان تولید شیر از 2 میلیون و 600 هزار تن به 10 میلیون و 700 هزار تن افزایش یافته است.
رکنی افزود: امروز علوفه مورد نیاز دام های سبک و سنگین در داخل کشور تامین می شود و فقط 20 درصد از کنسانتره مورد نیاز دام سنگین از خارج وارد می شود و در بخش طیور هم 80 درصد نهاده ها در این بخش وارد می شود.
وی اظهار داشت: از حدود 80 محصول تولیدی در بخش کشاورزی و دامداری در استان خراسان رضوی 70 نوع در 17 کارخانه لبنی نیشابور تولید می شود.
وی گفت: تولید روزانه 600 تن شیر، برگ زرینی در شهرستان نیشابور است که باید با تکمیل زنجیره تامین و تولید به مرحله ای برسیم که فرآوری آن هم در همین شهرستان انجام شود.
مرکز شهرستان 450 هزار نفری نیشابور در 127 کیلومتری غرب مشهد واقع است.

(پنج شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۷) ۰۸:۱۰

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید