یکشنبه / ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۵:۳۲
سرویس : فراورده های روغنی
کد خبر : ۸۳۲۴۵
گزارشگر : ۳۵۵۱
ایسنا
سرویس فراورده های روغنی

تولید محصول زیتون باید اقتصادی شود

مشاور معاون وزیر و مجری طرح زیتون کشور گفت: مهم‌ترین هدف دفتر زیتون وزارت جهاد کشاورزی اقتصادی کردن تولید این محصول است.

سید رحمت‌الله پریچهر در سمینار بین‌المللی مدیریت باغات زیتون کشور که با حضور فاطمه خمسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، مدرسان دفتر بین‌المللی زیتون از کشور اسپانیا و مدیران و کارشناسان زیتون ۱۸ استان کشور در مرکز آموزش جهاد کشاورزی قزوین برگزار شد، اظهار کرد: برای اقتصادی کردن تولید باید عوامل تولید و افزایش کیفیت را ارتقا داد.
وی ادامه داد: آموزش سرلوحه کار تولید است و باید برای ارتقا تولید دوره‌های آموزشی برای بهره‌برداران و کارشناسان این بخش برگزار شود.
مجری طرح زیتون کشور به سیاست‌های این دفتر برای اصلاح باغات زیتون اشاره و عنوان کرد: مدیریت باغات را باید با موضوع مدیریت باغات متراکم پیگیری کرد و با حداقل امکانات حداکثر استفاده و بهره را از باغات موجود برد.
پریچهر اضافه کرد: در مدیریت باغات زیتون مبارزه با آفات و بیماری، هرس به‌موقع، کاشت گونه‌های جدید کیفیت تولید محصول را نیز ارتقا خواهد داد و باید برای تولید محصول باکیفیت از شیوه‌های نوین بهره گرفت.
در ادامه این سمینار و کارگاه آموزشی چهار روزه، مدرسان دفتر بین‌المللی زیتون از کشور اسپانیا در خصوص مدل‌های جدید کشت محصول، نیازهای آب‌وخاک زیتون، نحوه تولید روغن‌زیتون باکیفیت، بیولوژی زیتون و اصول کشاورزی هرس زیتون، هرس باغ فوق متراکم زیتون، واریته‌های درخت زیتون، تغذیه و کوددهی و کشت مخلوط و ارگانیک زیتون مطالبی را بیان کردند.

(یکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷) ۱۵:۳۲

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها